Schody to nieodłączny element domu,  który pełni funkcję łącznika pomiędzy parterem a poszczególnymi piętrami domu. Jaki model schodów wybrać, aby nadawał się dla domów jednorodzinnych? Dziś przedstawimy Wam kilka propozycji schodów drewnianych, które będą różnić się sposobem wykonania, technologią oraz oczywiście kosztami ich zakupu. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, serdecznie zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

Schody drewniane gotowe

Jest to bardzo częsty model schodów pojawiający się w domach jednorodzinnych. Schody drewniane stanowią alternatywną wersję dla konstrukcji żelbetonowych. Drewno to naturalny surowiec, który ożywi każde domowe wnętrze. Poza tym jest to materiał, który wpasuje się w każdy rodzaj aranżacji wnętrz i doda ciepłego, przytulnego klimatu. Do produkcji drewnianych schodów używa się najczęściej takich drzew jak dąb, buk, jesion, klon oraz modrzew. Są również bardzo proste w montażu, które znajdziemy w marketach budowlanych. Dzięki temu, że są to schody gotowe  oraz posiadają samonośną konstrukcję, możemy je zamontować we własnym zakresie. Ciekawą balustradą dla drewnianego materiału może być ta wykonana z metalu. Do tradycyjnego wyglądu drewnianych schodów, metal będzie nowoczesnym elementem, który stylowo uzupełni wygląd schodów. Schody drewniane można zakupić już od tysiąca do dwóch i pół tysięcy. Należy jednak doliczyć dodatkowo koszt lakieru, którym zostaną pokryte drewniane biegi.

Schody drewniane na zamówienie

Bardzo często schody drewniane są produkowane na specjalne zamówienia klientów. Takie rozwiązanie sprawia, że to producent dopasowuje rozmiar swoich schodów do wielkości pomieszczenia w naszym domu, a nie na odwrót, w przypadku zakupu gotowych schodów. Aby zamówić specjalny projekt schodów, który będzie odpowiedni dla wielkości powierzchni, udając się do sklepu, należy zabrać ze sobą projekt domu. Przy takim typie schodów montażem zajmuje się profesjonalna ekipa, co zapewnia nam trwałą oraz bezpieczną konstrukcję schodów w naszym domu. Poza tym wybierając schody drewniane na zamówienie, posiadamy większa dowolność w wyborze materiału z jakiego będą wykonane biegi. Koszt takich schodów wynosi od dziesięciu tysięcy w górę, gdzie za główną cenę odpowiada wykorzystany materiał, rozmiar drewna, kształt oraz projekt konstrukcji do ich wykonania.

Dowiedz się więcej o wszystkich typach schodów wewnętrznych ze strony: http://coraschody.net.pl/Schody_w_domach_jednorodzinnych. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji, które pomogą Tobie w podjęciu ostatecznej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here