Jesień i zima to pory roku, w których trakcie najwięcej przebywamy w domu. Marzymy o przytulnych dodatkach, które rozwieją ponurą aurę, ulewne deszcze, przegonią przeziębienie i staną się inspirującym elementem wnętrza, w którym zakochamy się na zabój. Jesienno – zimowe trendy wnętrzarskie są zaskakujące, acz klasyczne – swoim stylem dopasują się zarówno do pomieszczeń uniwersalnych, jak i zamieszkiwanych przez szaloną duszę. Co w modnej trawie piszczy? Przedstawiamy najlepsze trendy na jesień i zimę 2017/2018.

Owcza skóra i futra

To typowe nawiązanie do folkloru. Zakochani, oczywiście w sztucznych skórach owczych i futrach, chętnie przemycamy je do pomieszczeń, nawet o niewielkiej przestrzeni. Dzięki nim wnętrze staje się przytulne, pełne ciepła. Wyobraźnią przenosimy się do góralskich chat, z kominkiem, w którym głośno huczą płomienie, a wokół panuje rodzinna atmosfera.

Aksamit

To typowo królewski materiał, który dodaje wnętrzu szyku i elegancji. Jest to trend, który został zaczerpnięty przez projektantów wnętrz od projektantów mody. Na paryskim tygodniu mody aksamit został przedstawiony pod postacią długich spódnic, spodni typu dzwony, a nawet pięknie zdobionych toreb. We wnętrzu natomiast wspaniale prezentuje się jako miła w dotyku kanapa. Jeśli jednak nie planujesz wymiany sofy, postaw, chociaż na poduszki wykończone tym materiałem. Aksamit w kolorze szmaragdowej zieleni to mocny aktor, dlatego pamiętaj o jego wyeksponowaniu.

Styl ekologiczny

Od kilku lat styl ekologiczny nie schodzi z ust projektantów wnętrz. Jako wyraz zamiłowania i dbania o środowisko naturalne, ten chętnie prezentuje się pod postacią mapy podróżników wykonanej z kartonu. Wysoką jakość zapewni producent opakowań E-hurtownia-opakowan.pl. Ty natomiast w procesie „zrób to sam” stworzysz kreatywną mapę danego regionu lub świata. Zaznaczając obszary, które już odwiedziłeś lub dopiero masz zamiar, tworzysz piękne wspomnienia, które chętnie przyozdobią ścianę w salonie lub sypialni.

Plecionki

Plecionki to wyraz umiłowania do rękodzieła. Bardzo ciekawym elementem aranżacyjnym jest odniesienie do pracy u podstaw, czyli coś, co wykonaliśmy sami, od początku, przy użyciu wyobraźni i rąk. Jeśli nie możesz poszczycić się artystycznymi zdolnościami postaw na plecionki, które aktualnie dostępne są w sklepach internetowych znanych producentów i marek, specjalizujących się w wyposażeniu domowym. Dekoracja tego typu ukryta pod postacią pledów, dywanów i makatek to fantastyczne odniesienie do babcinych robótek ręcznych na drutach.

Pudrowy róż

To kolor, który stereotypowo był kojarzony tylko z pokojem małej księżniczki. Teraz z powodzeniem wkrada się do sypialni małżeńskiej, a nawet salonu. W sypialni postaw na dodatki w mocnych kolorach, aby mężczyzna mógł poczuć się męsko. Pudrowy róż z intensywną czernią to duet idealny. W salonie natomiast stwórz kombinację jasnego różu z szarością lub wspomnianą wyżej szmaragdową zielenią. To połączenie skutecznie zepchnie na dalszy plan szarawą aurę za oknem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here