Naklejki szkolne do sal lekcyjnych - zainspiruj maluchy do nauki!

Naklejki, specjalne przeznaczone dla dzieci, zostały przygotowane tak, aby mogły pełnić funkcję jednocześnie ozdobną, zachęcającą do zabawy, jak również edukacyjną. Pozwalają najmłodszym na swobodną atmosferę i poczucie, że przebywają w przyjaznym dla siebie miejscu. Z kolei starszym uczniom dostarczają nowych informacji w atrakcyjnej formie, która jest łatwiejsza do zapamiętania.

Ścieżki sensoryczne

Ciekawym sposobem na ozdobienie szkolnego korytarza albo świetlicy są ścieżki sensoryczne. Pojedyncze naklejki można umieścić zgodnie ze swoimi preferencjami, tak, aby były pomocne w tworzeniu zabaw moderowanych dla uczniów. Nie tylko mogą posłużyć nauczycielom do organizacji zajęć – zachęcą również dzieci do samodzielnego wymyślania zabaw.

Modułowe ścieżki sensoryczne są kolorowe i różnorodne, a co więcej, mogą być naklejane na różnych powierzchniach. Ich ogromną zaletą jest odporna na zarysowania i ścieranie powierzchnia, dzięki której posłużą nawet przez kilka lat. Naklejki są również pokryte antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla dzieci podczas zabawy ruchowej.

Na ścianę

Kolejny rodzaj to ścienne naklejki do szkół – akatja.pl oferuje ich szeroki wybór, między innymi zakazujące nieodpowiednich zachowań, albo informacyjne. Należą do nich między innymi naklejki językowe, ułatwiające uczniom zapamiętywanie słówek, na przykład nazw części ciała.

ścienne naklejki do szkół

Jednymi z najważniejszych informacji, jakie mogą znaleźć się na ścianach szkoły, są porady na temat udzielania pierwszej pomocy. W przejrzysty sposób prezentują kolejne kroki postępowania z chorym, dzięki czemu mogą w istotny sposób przyczynić się do prawidłowego zachowania uczniów w obliczu zagrożenia. Takie naklejki ścienne powinny znaleźć się w każdej szkole.

Dopasowane tematycznie do przedmiotu

Zarówno naklejki ścienne jak i podłogowe mogą być dostosowane do konkretnego przedmiotu. Przykładowo, w sali geograficznej może znaleźć się duża, kolorowa mapa świata, Europy lub Polski. Z kolei w sali chemicznej pomocny dla uczniów będzie układ okresowy, na którym w czytelny sposób znajdą się najważniejsze informacje o poszczególnych pierwiastkach.

Oprócz ściennych naklejek również te, które zostały przygotowane do umieszczenia na podłodze, mogą być odpowiednio dostosowane do konkretnej sali lekcyjnej. Przykładem może być podłogowy kątomierz, który powinien być umieszczony przy drzwiach. Dzięki temu skrzydło drzwi podczas otwierania wyznacza kąt, a jednocześnie jest wprowadzeniem dla uczniów do geometrii. Podobnie jak wszystkie naklejki do stosowania na podłodze, są one odporne na ścieranie i w pełni antypoślizgowe. Spodobają się zarówno uczniom, jak i nauczycielom, dzięki możliwości dopasowania ich koloru oraz strony (prawej lub lewej) do sali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here