Wylewka w baterii kuchennej

Wylewka to kluczowy element w konstrukcji każdej baterii kuchennej. To przez nią transportowana będzie woda, która trafi do wnętrza komory. Wylewka ma wpływ na intensywność wypływającego strumienia wody oraz na poziom jego napowietrzenia. Ponadto dobrze wybrana wylewka pomoże Ci w wygodnym sterowaniu pracą baterii. Jest to szczególnie ważne w przypadku zlewozmywaków kuchennych, których baterie powinny odznaczać się ergonomią na najwyższym poziomie. Poniżej przybliżamy ten temat oraz udzielamy porad skierowanych do osób planujących dokupienie wylewki do swojej baterii. Dowiesz się jakie cechy konstrukcyjne i użytkowe warto wziąć pod uwagę w czasie zakupów oraz po czym poznać dobrej jakości wylewkę, od jej gorszych odpowiedników. 

Wylewka do baterii – w zestawie czy osobno? 

Wylewka jest obecna w niemal każdej baterii kuchennej. Jeśli kupujesz zestaw pozbawiony tego komponentu, bądź też pragniesz dokupić nową wylewkę do posiadanej już baterii, wówczas warto odwiedzić specjalistyczny sklep. W jego ofercie znajdziesz produkty o różnych rozmiarach i sposobach montażu, a także zastosowaniu i specjalnych możliwościach. 

Najczęściej jednak wybór pada na zestawy zawierające kompletną baterię, w której korpusie znalazły się nie tylko wylewka, ale też przycisk uruchamiający, perlator, a niekiedy także inne, dodatkowe komponenty i funkcje. 

Wylewka ergonomiczna – czyli jaka? 

Kształt i długość wylewki powinna odpowiadać Twoim potrzebom związanym z użytkowaniem baterii. Wylewka powinna gwarantować, że woda trafi do każdego zakamarka komory zlewu. Dobrze też, jeśli wylewka będzie stosunkowo wysoka, co z kolei pomoże Ci w wykonywaniu rozmaitych typowo kuchennych obowiązków. Wiele osób wybiera wylewki wygięte do postaci łuku bądź też elastyczne. Modele takie znajdziesz pod adresem: https://armatura24.pl/wylewki-do-baterii.

Popularnym wyborem staje się także bateria z wylewką sztorcową. W produktach takich wylewka wyposażona jest w chowany do jej wnętrza wężyk, który można wyciągać na zewnątrz oraz w razie potrzeby schować do środka. Dzięki jego elastyczności masz możliwość nakierowania strumienia wody w precyzyjnie wybrane miejsce odpowiadające Twoim potrzebom. 

Funkcje dodatkowe w wylewkach kuchennych 

Wylewka może oferować także dodatkowe funkcje oraz możliwości. Dobrym pomysłem jest wybór baterii wyposażonej w wylewkę dwufunkcyjną. W modelach takich masz możliwość stosowania zwykłego upływu wody, bądź też programu rozproszonego natrysku (w formie sprayu). Jest to rozwiązanie idealne do opłukiwania świeżo wymytych naczyń. 

Warto też upewnić się, czy wylewka, która Cię interesuje, posiada wbudowany perlator, czy też konieczne będzie jego dokupienie. Oczywiście, polecamy wybierać modele pozbawione fabrycznego perlatora. Masz wówczas możliwość wybrać ten komponent samodzielnie, zgodnie z Twoimi indywidualnymi preferencjami. Perlator to część odpowiedzialna za napowietrzanie strumienia wody, a tym samym za zwiększenie jego objętości przy jednoczesnym obniżaniu poziomu zużycia wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here