pergola

Taras z pergolą to coś, o czym marzy każdy miłośnik spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szczególnie, że w komfortowych warunkach można z tego korzystać niezależnie od pogody.

Mówimy bowiem o zastosowaniu konstrukcji, która – wzbogacona o dodatkowe udogodnienia – łączy funkcjonalność z estetyką. Jeśli chcesz poznać szczegóły, to ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej!

Pergola tarasowa – co warto wiedzieć?

Pergola tarasowa to konstrukcja tworzona na wymiar, zgodnie ze stylistyką i kolorystyką otoczenia. Może bezpośrednio przylegać do budynku mieszkalnego i na przykład stanowić przedłużenie salonu, ale da się ją również zlokalizować kilka metrów dalej – tak, by stanowiła osobny obiekt, stojący w ogrodzie.

Sama pergola tarasowa stanowi ozdobę okolicy – szczególnie, jeśli po tej konstrukcji pnie się róża albo w jej pobliżu stoją donice pełne kolorowych roślin. Na tym jednak nie koniec, bo da się ją wyposażyć w dodatkowe udogodnienia.

W estetykę połączoną z funkcjonalnością wpisują się chociażby rolety, które można całkowicie rozsunąć albo wręcz przeciwnie: zasunąć aż do ziemi. Do tego można dodać również przeszklenia czy rozsuwany dach. Brzmi wręcz bajkowo, prawda? A mówimy o rozwiązaniu, na które decyduje się coraz więcej właścicieli nieruchomości.

Przeczytaj także: https://www.rebeliakultury.pl/jak-pergola-tarasowa-uprzyjemni-chwile-spedzone-na-tarasie/

Taras z pergolą – jakie to daje możliwości?

Wyposażenie pergoli tarasowych w wymienione wyżej elementy jest oczywiście godne uwagi, ale warto zauważyć, że możliwości takich rozwiązań na tym się nie kończą. Każdą taką przestrzeń da się zaaranżować na wiele różnych sposobów.

Chcesz tam urządzić siłownię plenerową? Proszę bardzo! Marzysz o seansach pod chmurką? To także da się zaaranżować. A może Twoim celem jest przystosowanie tarasu do pracy zdalnej? Nic nie stoi na przeszkodzie!

Warto przy tym zaznaczyć, że taras z pergolą to doskonała ochrona przed wiatrem, deszczem, a nawet oślepiającymi promieniami słonecznymi. Mało tego! Wystarczy zasłonić rolety, by zyskać pełną intymność – z dala od spojrzeń osób, które przejeżdżają pobliską ulicą albo wścibskich sąsiadów zza płotu.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producentem pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here