Najważniejsze cechy okien dachowych PCV

Posiadając poddasze lub strych, chcemy mieć na nim dostęp do światła. Nic więc dziwnego, że konieczna jest w tym miejscu instalacja okien dachowych, które pozwolą cieszyć się blaskiem dnia w górnej części domu – będzie to konieczne zwłaszcza jeśli znajdują się tam pokoje mieszkalne. Zobaczmy zatem, jakie cechy powinny mieć okna dachowe.

Dlaczego warto sięgnąć właśnie po okna z PCV?

Na rynku dostępne są dwa podstawowe modele okien: wykonane z PCV oraz wykonane z drewna. W przypadku okien dachowych szczególnie polecamy ten pierwszy model, ponieważ jest łatwiejszy do utrzymania w dobrym stanie. Okna z PCV nie pracują aż tak mocno jak okna wykonane z naturalnego drewna. Nie wymagają regularnego ich malowania i impregnowania w celu ochrony przed warunkami zewnętrznymi. Wysokiej jakości PCV jest odporne na różnego rodzaju czynniki środowiskowe, dlatego może zostać wykorzystane nawet w oknach dachowych znajdujących się w łazience na poddaszu, gdzie często panuje zwiększona wilgoć.

To zalety, na które szczególnie warto zwrócić uwagę właśnie w przypadku okien dachowych, do których dostęp może być utrudniony. Z tego powodu ich pielęgnacja mogłaby również nastręczać kłopotów. Okna z PCV praktycznie jej nie wymagają, co przekłada się na komfort ich użytkowania przez wiele lat.

Okna z odpornymi na uszkodzenia szybami

Okna dachowe są narażone na znacznie więcej czynników potencjalnie szkodliwych niż okna znajdujące się w pionowych ścianach budynków. Grozi im siadanie ptaków na szybie, spadające gałęzie czy nawet grad, który może powodować poważne uszkodzenia. Dlatego też, aby dobrze spełniały swoją rolę, muszą zostać wyposażone w specjalnie hartowane szyby.

Okna dachowe PCV marki Fakro posiadają solidne, hartowane szyby, osadzone w mocnej ramie, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Warto też zauważyć, że w dobrych oknach PCV znajdują się wieloszybowe (najczęściej 3-szybowe) pakiety, które dodatkowo gwarantują wzmocnienie całej konstrukcji i wpływają na parametry cieplne oraz akustyczne okien.

Ciepłe i dźwiękoszczelne okna

Nikt z nas nie lubi, kiedy z zewnątrz dobiegają liczne hałasy, a ciepło ucieka przez drzwi i okna. Prowadzi to nie tylko do obniżenia komfortu życia, ale też wpływa na podniesienie rachunków za ogrzewanie. Dlatego okna w każdym pomieszczeniu powinny być bardzo szczelne i zagwarantować jak najlepsze warunki akustyczne.

Prezentowane okna PCV marki Fakro posiadają współczynnik przenikania ciepła rzędu Ug = 0,7 W/m2*K. Oznacza to, że jedynie niewielka ilość ciepła przenika przez okno i ucieka z pomieszczenia. Jednocześnie gwarantują wysoki poziom dźwiękoszczelności, pozwalający cieszyć się spokojem i komfortem we własnym domu.

Łatwość montażu

Na koniec pragniemy zaproponować wygodne rozwiązanie, jakim są okna PCV z kołnierzem. Umożliwia on szybki montaż okna już tuż po zakupie, poprzez połączenie go z dachem. Nie wymaga wielu specjalistycznych, dodatkowych prac, co ułatwia i przyspiesza budowę nowego domu lub też wymianę starych okien na nowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here