Uszczelki do okien

Okna są bardzo ważnym elementem w każdym domu i mieszkaniu. Nie tylko przepuszczają światło i zapewniają nam dostęp do świeżego powietrza, którego możemy dzięki nim wpuścić do swojego domu, ale także zapewniają nam światło przez większą część doby co skutkuje tym, że płacimy zdecydowanie mniejsze rachunki za światło.

Prawidłowo zamontowane okna nie tylko zmniejszają nam rachunki za prąd, ale także za ogrzewanie. Jest to bardzo cenne, bo prawidłowo zamontowane okna oddzielają nas od zimnego powietrza w zimie i dzięki temu nie musimy odkręcać ogrzewania do maksymalnej temperatury, bo ciepło najzwyczajniej w świecie nie ucieka przez szczeliny. Są jednak momenty, że zauważamy fakt, że nasze rachunki za ogrzewanie są coraz wyższe i choć ogrzewanie mamy odkręcone na maksymalną temperaturę to i tak nie jest w pomieszczeniu tak ciepło jakbyśmy tego oczekiwali. Problem tego zjawiska jednak nie jest aż tak łatwy do rozwiązania i, aby go rozwiązać musimy przede wszystkim zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które mogą być tego przyczyną.

Nieprawidłowy montaż okien

Kiedy mając stare drewniane okna lub po prostu poprzednie okna płaciliśmy mniejsze rachunki za ogrzewanie niż po ich wymianie to najprawdopodobniej problemem jest tutaj nieprawidłowy montaż okien. Ta przyczyna jest bardzo często spotykana i niebezpieczna. Dzieję się zazwyczaj nie tylko to, że ciepło ucieka, ale także po nie długim czasie na ścianach pojawia się grzyb, a woda skrapla się w zastraszającym tempie tak, że nie nadążamy jej wycierać. Za sprawą złego montażu okien nie tylko nie jesteśmy oddzieleni wystarczająco od temperatury na zewnątrz, ale także okno nie ma odpowiedniej wentylacji powietrza przez co nie chroni nas od pary czy wilgoci za oknem. Jeśli więc zobaczymy pleśń na naszym oknie, która szczególnie zimą się pojawia, a szczególnie kiedy pojawi się już pierwszej zimy po wymianie nowych okien to jest to dla nas wystarczający sygnał na fakt, że okna nie zostały zamontowane prawidłowo i całkiem śmiało możemy zgłosić reklamację, bo firma nie wywiązała się z umowy prawidłowo i według wytycznych.

Zużyte uszczelki

Jeśli jednak przez kilka lat płaciliśmy niskie rachunki za ogrzewanie i nagle pewnego dnia zauważamy, że nasze rachunki są znacznie wyższe, a także na oknie jest widoczna para lub woda, której wcześniej nie było to najprawdopodobniej jest to sprawa uszczelek, które się zużyły i nie spełniają już należycie swoich funkcji. Musimy wtedy określić jaki typ uszczelek jest w naszym oknie i kupić odpowiednią, którą wymienimy tą starą.

Bardzo ważne jest kupić dokładnie taką samą uszczelkę, która do tej pory służyła nam bez zarzutu. Jeśli nie mamy o tym pojęcia to warto zlecić wykonanie takiej usługi wykonawcą, bo źle dobrana i zamontowana uszczelka nie tylko może spowodować, że nasze rachunki będą jeszcze wyższe, ale także możemy nabawić się grzyba i wielu innych rzeczy wręcz niebezpiecznych dla zdrowia i bardzo źle wyglądających.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że jeśli nie mamy problemu z nieprawidłowo zamontowanym oknem to każda nawet najlepsza uszczelka po kilku latach się zużywa i każdy człowiek powinien ją w swoich oknach co jakiś czas wymieniać, aby dalej bez zarzutu nam służyła. Niewłaściwe jest także zachowanie polegające na wymianie jednej uszczelki do okien, bo najbezpieczniej jest wymienić wszystkie na raz mając pewność, że możemy nadal przez długie lata korzystać z okien zapominając o problemach związanych z ich zaburzoną funkcją.

Okna są nie tylko oknami, ale także ich funkcja może nie tylko powiększyć lub zmniejszyć nam rachunki co daje nam oszczędność lub znaczną stratę na przestrzeni miesięcy. Warto więc zatroszczyć się o ich odpowiednie funkcję, bo koszt wymiany wszystkich uszczelek bardzo szybko nam się zwróci już pierwszej zimy kiedy to jesteśmy zmuszeni ogrzewać sztucznie nasze mieszkania i domy. Najbardziej ową oszczędność widać w pomieszczeniach dużych lub domkach gdzie owych pomieszczeń jest bardzo dużo. W ten oto sposób możemy zaoszczędzić całkiem pokaźną sumę pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here