Zaaranżuj swoje mieszkanie

Odnowę i zaaranżowanie przestrzeni zaczynamy od zmiany kolorystyki ścian, remontu instalacji, aż przejdziemy do przygotowania odpowiednich mebli. Jednak to nie koniec! Żeby nadać pokojom wyjątkowego charakteru potrzeba im duszy, potrzeba im “tego czegoś”. Dlatego podstawowe wyposażenie wnętrz zwyczajnie nie wystarczy. Oczywiście nie mówię, że od razu trzeba każde pomieszczenie w domu po prostu zapchać ozdobami i dekoracjami. Zobaczcie, jakie elementy sprawdzą się w nowoczesnym mieszkaniu i nadadzą mu blasku!

Puste ściany – przestrzeń na wspomnienia

Nawet jeżeli stawiamy na minimalizm, nasza przestrzeń potrzebuje nieco ozdób, które pomogą nam wprowadzić się w miły nastrój. Salon to obok kuchni i łazienki jedneo z reprezentacyjnych pomieszczeń. Pozwólmy sobie zaprezentować kilka wyrażających nas akcentów. Mogą być to ulubione kwiaty (w wazonie lub doniczkowe), oprawione w ramki zdjęcia lub obrazy czy pamiątki z podróży (świetny pretekst do długich rozmów)

Meble Ludwik Styl – odrobina luksusu w Twoim mieszkaniu

Mebla z litego drewna dębowego to co prawda duży wydatek, ale z drugiej strony inwestycja na długie lata. Dobrze wykonane i solidne stoły, krzesła czy szafki  – takie jak popularne meble Ludwik Styl będą służyć przez lata. Przy odpowiedzialnym użytkowaniu, nie będzie trzeba ich wymieniać nawet po wielu latach.

Sofa w salonie pomoże znaleźć ci punkt odniesienia

Wybór mebli do salonu to nie lada wyzwanie. To właśnie w nim spędzamy czas z najbliższymi, oraz przyjmujemy gości, dlatego też różnego rodzaju narożniki, czy też sofy do salonu powinny cechować się harmonijnym połączeniem funkcjonalności oraz estetycznego, stylowego wyglądu. W niniejszym artykule podpowiadamy w jaki sposób urządzić swój salon tak, by był on równocześnie wizytówką domu oraz przestrzenią rekreacji. Zapraszamy do lektury!

Z całego gąszczu rad, jakie można udzielić przy urządzaniu salonu, najcenniejsza wydaje się ta dotycząca odpowiedniego określenie swoich potrzeb oraz warunków. (Dotyczy ona nie tylko salonu, ale też każdego innego pomieszczenia w naszym domu). Innymi słowy, zanim przystąpimy do wyboru mebli musimy dokładnie widzieć, jaki ich rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Z całą pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak rozmiar naszej przestrzeni, jej styl, a także sposób użytkowania.

Oświetlenie do salonu

Jeśli chodzi o oświetlenie, to właściwie nie ma ograniczeń. Styl skandynawski daje nam dowolność – na białym tle można umieścić bardzo wyraziste dodatki, lampy czy właśnie meble. Kolorystyka dowolna! Polecam dlatego spore klosze w stylu loftowym np. w krwistym czerwonym odcieniu. To będzie dopełnienie gustownie wyposażonego salonu.

Pielęgnacja

Aby uniknąć późniejszych problemów z pielęgnacją, zwracajmy uwagę na jakość drewna lub jego pochodnych, przy zakupie mebla. Często to, co w salonie wygląda na olśniewający i piękny materiał, w późniejszym okresie może okazać się niezwykle „niewdzięczne” przy pielęgnacji, a tym samym szybko utracić swój pierwotny wygląd. Dlatego też warto szczegółowo wypytać sprzedawcę o rodzaj drewna zastosowanego do produkcji, oraz jego właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here