Stwórz romantyczne wnętrze sypialni w 4 krokach

Młode małżeństwo wijące dopiero swoje „gniazdko” chce, aby sypialnia była wyjątkowo urządzona. Przede wszystkim powinna odpowiadać gustom małżonków, ale również tworzyć romantyczny i sprzyjający relaksowi nastrój. Dlatego w dzisiejszym poradniku postanowiliśmy zająć się stworzeniem romantycznej sypialni w czterech krokach. Szczególne miejsce będą tu miały ramki ślubne.

Krok pierwszy: romantyczne wykończenie ścian

Urządzanie każdego pokoju rozpoczyna się od wyboru kolorów ścian, dopasowaniu ich do podług, a także ogólnej wizji aranżacji wnętrza. Najbardziej romantycznym wyborem są pastele, które wprowadzają do sypialni nutę subtelności i powiew świeżości. Ponieważ sypialnia jest miejscem wyciszenia i miłosnych uniesień może być również utrzymana w ciemnej i wyrazistej tonacji kolorystycznej. Zatem można również wybrać połączenie bordo i szarości, albo czekoladowego brązu i czerni z ornamentowymi akcentami. Istotne jest tutaj, jakie meble, chce się wybrać do wnętrza, aby kolory ze sobą współgrały lub idealnie kontrastowały i nie tworzyły efektu dekoratorskiego zgrzytu. Na ścianie w miejscu, gdzie będzie się znajdowało łóżko można dopasować ramkę na zdjęcie ślubne. Najlepiej wstawić do niej zdjęcie ze ślubnej sesji bądź po prostu artystyczną fotografię przedstawiającą małżonków. Może to być np. zdjęcie splecionych dłoni, które świetnie prezentować się będzie w dekoracyjnej ramce na zdjęcie ślubne. Ponadto na jednej ze ścian w sypialni można stworzyć swoisty kolaż najciekawszych wspólnych, romantycznych zdjęć w ramkach ślubnych.

Krok drugi: nastrojowe oświetlenie

Kiedy już mamy wybrany kolor ścian, to warto pomyśleć o doborze oświetlenia. Jak wiadomo w sypialni nie powinno być zbyt jasno, a oświetlenie powinno być rozproszone, roztaczające aurę tajemniczości i romantyzmu – jednym słowem nastrojowe. Można zatem zdecydować się na eleganckie kinkiety dopasowane do dominującej aranżacji, albo żyrandol umiejscowiony na suficie mniej więcej pośrodku pomieszczenia. Oczywiście istotna jest tutaj barwa światła, które powinno być ciepłe, ewentualnie neutralne. Takie idealne sprzyja relaksowi i romantycznej atmosferze. Można również zdecydować się na taśmy ledowe, które także tworzą ciekawy efekt, zwłaszcza w nowocześniej urządzonych sypialniach, zaadaptowane przy wezgłowiu łóżka.

Krok trzeci: łóżko z baldachimem lub piękna narzuta i dekoracyjne poduszki

Sercem każdej sypialni jest wygodne i efektowne łóżko, które może być nawet jedynym meblem w sypialni, jeśli stawia się na minimalizm, a garderoba znajduje się w osobnym pomieszczeniu. Można wybrać łóżko wyposażone w baldachim, który kojarzy się z pałacowymi wnętrzami. Jednak baldachim nie musi być wykonany z ciężkiego materiału, gdyż można postawić na te zwiewne i przejrzyste, które rankiem dodają wnętrzu więcej światła, a wieczorem razem z oświetleniem tworzą romantyczną atmosferę. Jeśli decydujecie się na standardowe łóżko małżeńskie z wezgłowiem, to warto uczynić je bardziej przytulnym, wybierając elegancką narzutę z tłoczonym wzorem i dekoracyjne poduszki. Zasada jest jedna – im więcej poduszek, tym lepiej.

Krok czwarty: zadbaj o romantyczną woń

Kiedy już wyposażysz całą sypialnię trzeba zadbać jeszcze o odpowiednią atmosferę, którą tworzą między innymi przyjemne zapachy, które pobudzają lub koją zmysły. Możesz wybrać potpourii z płatków kwiatów i ziół, które umieścisz nad wezgłowiem łóżka albo na nocnych szafkach. Jeśli lubicie zapachy kadzidełek, to także one mogą pojawić się na parapecie bądź stoliku nocnym. Zapach jest czymś, co najdłużej pozostaje w naszej pamięci, a przyjemna woń może odstresować nas po ciężkim dniu i wprowadzić w romantyczny nastrój. Oczywiście w sypialni można umieścić również kwiaty, szczególnie te wydzielające silny i miły zapach. Czasem wystarczy otworzyć okno, jeśli pod nim znajduje się np. krzew bzu, który właśnie obsypał się kwiatami.

Romantyczne wnętrze sypialni można stworzyć wykorzystując bardzo proste i stosunkowo niedrogie środki. Dekoracje takie jak ramki ślubne czynią je wyjątkowym. Warto postawić również na kwiaty, czy zwiewne tkaniny, a także nastrojowe oświetlenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here