Gdzie zamieszkać po studiach w Krakowie?

Kraków to nie tylko znany ośrodek kulturalny i turystyczny, ale też prawdziwe centrum edukacyjne. Począwszy od najstarszego uniwersytetu w Polsce, jakim jest Uniwersytet Jagielloński, przez AGH, , Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Rolniczy, Pedagogiczny na szkołach prywatnych kończąc, w mieście znaczną część obywateli stanowią studenci. Wielu z nich pozostaje w stolicy Małopolski po otrzymaniu dyplomu, by robić zawodową karierę, a z czasem kupić własne lokum.

Zostań, by pracować

Z danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej wynika, że Kraków to dla biznesmenów z całego świata bardzo atrakcyjne miejsce do prowadzenia firmy. W poprzednim roku w mieście działały ponad 24 tysiące spółek prawa handlowego, z czego ponad 4 tysiące z kapitałem zagranicznym. W 2018 nową działalność rozpoczęło ponad 5,5 tys. nowych firm i prawie 3 tys, nowych podmiotów gospodarczych. A to ogromny rynek pracy! Kraków jest trzecim w kolejności miastem, w którym jest najniższe bezrobocie w skali kraju, dlatego czasami, po zakończeniu edukacji, warto po prostu zostać i poszukać sobie zajęcia. Biorąc pod uwagę fakt, że swoje siedziby mają tutaj też wielkie korporacje, łatwiej też o pracę za lepsze niż na prowincji pieniądze i o taką, która pozwoli na szybkie wybicie się i wspinanie po szczeblach kariery.

Zawsze można podnieść swoje kwalifikacje

Kariera zaraz po studiach lub w ich trakcie często wymaga dodatkowego dokształcania się. W żadnym innym mieście poza stolicą, nie ma takiej różnorodności, gdy chodzi o szkoły wyższe, także prywatne, kursy, warsztaty, szkolenia, lekcje języka obcego. Podnoszenie kwalifikacji w dużym ośrodku edukacyjnym jest więc znacznie ułatwione, a i konkurencja szkół robi swoje: jakość wykładów jest wyższa, ceny przystępne. W razie potrzeby można iść na studia, do szkoły policealnej albo podyplomowej.

Kup mieszkanie. W Krakowie znajdziesz wymarzone!

Chociaż miasto zajmuje 327 km², to nie oznacza, że szukając mieszkania w dobrej cenie, trzeba wyprowadzić się aż na obrzeża. W dzielnicy Prądnik Czerwony, gdzie prężnie funkcjonuje nowoczesne centrum biurowe, przy ulicy Dobrego Pasterza, lokale o zróżnicowanej powierzchni dostępne są w ofercie dewelopera Super Krak. Apartamenty Kaskada http://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 znajdują się w niebanalnie  zaprojektowanych budynkach, w pobliżu sklepów, Parku Wodnego, kina, szkół i przychodni. Dojazd do centrum lub innych dzielnic miasta ułatwia sprawnie działająca sieć komunikacji miejskiej. To wszystko sprawia, że zakup mieszkania w Krakowie i pozostanie w mieście po studiach jest dobrym pomysłem, sprzyjającym dalszemu rozwojowi zawodowemu i osobistemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here