Rodzaje najpopularniejszych stylów wnętrzarskich

Bardzo często pragniemy zmian w swoim domu, szczególnie jeśli pragniemy nadać naszemu wnętrzu konkretny styl. Warto zatem wiedzieć, jakie są wyznaczniki danego stylu i jak można go uzyskać w swoim domostwie.

Wnętrzarskie style współczesne

Jednym z najpopularniejszych stylów współczesnych jest skandynawski. Polega on na zachowaniu w mieszkaniu jak największej prostoty i wygody. Styl ten opiera się na pastelowych, jasnych kolorach, a także tych związanych z ziemią. Są to wszelkiego rodzaju szarości, naturalne biele, jasne brązy. Styl skandynawski jest także bardzo komfortowy i sprawia, że domostwo jest jak najbardziej przytulne. Kolejnym bardzo modnym trendem wnętrzarskim jest styl florystyczny. W dużej mierze wyznacznikami tego stylu są motywy roślinne, z przewagą grafik liściastych. Można zobaczyć w tym trendzie także meble wykonane z korka, kukurydzy, czy też bambusa. Wszystkie dodatki mają być jak najbliżej natury i zgodne z ideą zero waste oraz recyklingu. Bardzo często moda na recykling przejawia się w meblach z poprzedniej epoki, szczególnie krzeseł i foteli z drewnianymi nóżkami. Styl współczesny to także wielkie, błyszczące powierzchnie, dużo światła i szkła.

Tradycyjne style wnętrzarskie

Domostwa urządzone w stylu tradycyjnym są bardzo eleganckie i wytworne niczym w wiejskim dworku szlacheckim. Głównym wyznacznikiem stylu tradycyjnego jest lite drewno, bardzo często lakierowane, w opływowych kształtach. Meble o tradycyjnym charakterze posiadają zdobienia w postaci żłobień, co widoczne jest głównie w komodach, nogach i oparciach krzeseł itp. Są to meble drewniane, które zgodnie z klasycznym stylem są nieco większe od tych w stylu współczesnym, które charakteryzują się minimalizmem. Tradycyjny styl to również styl eklektyczny, który łączy w sobie elementy o różnym charakterze, jednak nadal są to eleganckie i bardzo unikalne elementy. W eklektyzmie bardzo dobrze odnajdują się meble prowansalskie, gdy nie chcemy nadawać takiego stylu całemu domostwu. Charakteryzują je w dużej mierze bogate zdobienia oraz lakierowanie decoupage, czyli wrażenie popękanej powierzchni. Prowansja to także motyw kwiatowy, głównie lawendy, oraz przeszklenia i pionowe listwy we frontach szafek.

Jak samodzielnie zmienić styl w domu?

Bardzo często decydując się na zmianę lub nadanie pomieszczeniu nowego stylu, wiele osób zwraca się o pomoc do projektanta wnętrz. Jednak można tego dokonać samodzielnie, głównie inspirując się zdjęciami przedstawionymi w internecie. Można ich poszukać na stronach producenta mebli, gdzie od razu widoczne są całe aranżacje do gotowego wykorzystania w swoim wnętrzu. Popularne są także portale wnętrzarskie, a także portale inspiracji, jednak bardzo często są zagraniczne inspiracje, których nie da się dokładnie odwzorować. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest wizyta na stronie internetowej sklepu meblarskiego. Przy okazji jest to miejsce, gdzie można kupić meble oraz dodatki o wiele taniej niż w sklepie stacjonarnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here