Rozważasz stworzenie ogrodu zimowego? To powinno cię przekonać!

0
3430

Możliwość cieszenia się widokiem roślin przez cały rok to marzenie wielu osób. Dawniej na egzotyczne oranżerie mogła pozwolić sobie jedynie arystokracja, dziś ogród zimowy może stać się ważną częścią domu niemalże każdej rodziny. Taka inwestycja może zupełnie odmienić życie rodziny. Sprawdź, dlaczego nie warto dłużej zwlekać z założeniem ogrodu zimowego.

Idealne miejsce do naładowania baterii w chłodniejsze dni

Wiele osób skarży się w ponure, zimowe dni na depresyjny nastrój, brak energii oraz nieustanne uczucie zmęczenia. Powodem takiej sytuacji jest chłód, brak słońca oraz znikomy kontakt z zielenią, której kolor poprawia samopoczucie oraz ma wpływ na jakość wypoczynku. Ogrody zimowe z bujną roślinnością, kolorowymi kwiatami i dużą dawką zieleni mogą naprawdę pozytywnie wpłynąć na kondycję psychiczną całej rodziny.

Temperatura w takim pomieszczeniu idealnie nadaje się do pracy na laptopie, sesji jogi, poobiedniej drzemki czy też kilku chwil z książką w ręce. Kilkanaście minut w przydomowej oranżerii może dodać energii na resztę dnia. Zima wcale nie musi oznaczać niekończącej się chandry i braku sił do podejmowania nowych wyzwań. Odrobina egzotyki na co dzień na pewno ułatwi również czekanie na wymarzony urlop w ciepłych krajach.

Ogród zimowy nie musi być drogi   

Jednym z najczęściej pojawiających się mitów na temat ogrodów zimowych jest ich koszt. Budowa przydomowej oranżerii może być w pełni dostosowana do zasobów finansowych rodziny. Firma Winter Gardens ma w swojej ofercie solidne konstrukcje ze ścianami PCV i ścianami aluminiowymi, które umożliwiają zbudowanie ogrodu zimowego w przystępnej cenie. Koszt inwestycji można ponadto obniżyć poprzez zakup niezbyt drogich roślin.

Kolejną ważną kwestią są koszty utrzymania. Większego nakładu finansowego na pewno wymaga ogród z egzotycznymi roślinami, które potrzebują wysokiej temperatury. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że ogród zimowy może obniżyć rachunki za ogrzewanie. Jest to możliwe zwłaszcza w przypadku postawienia konstrukcji od południowej strony świata z największym nasłonecznieniem. Ogród może zatrzymywać ciepło i następnie oddawać je do wnętrza domu.

Dodatkowe pomieszczenie do spotkań towarzyskich (i nie tylko)

Niedzielny obiad w rodzinnym gronie czy też pogaduszki przy herbacie z przyjaciółką będą o wiele przyjemniejsze, jeśli spotkanie odbędzie się w ogrodzie zimowym wypełnionym ulubionymi roślinami. Takie dodatkowe pomieszczenie przyda się zwłaszcza rodzinom, które nie mogą pochwalić się dużym salonem, pokojem gościnnym czy też jadalnią. Zdjęcia z przyjęć w oranżerii będą wyglądać niczym z baśni.

Ogród zimowy może także posłużyć jako strefa wypoczynku – wystarczy wstawić wygodny fotel, leżankę lub hamak. Oszklone pomieszczenie może także optycznie powiększyć salon oraz dodać mu przestrzeni. Ponadto w ogrodzie zimowym można wygospodarować miejsce na praktyczne szafki do przechowywania narzędzi ogrodniczych oraz innych przedmiotów, które nie mieszczą się w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here