Wybieramy najlepsze listwy przypodłogowe do płytek

W coraz większej ilości polskich domów na podłogach zaczynają gościć płytki. Jest to świetne rozwiązanie dla wielu osób – płytki są wytrzymałe i bardzo wygodne w codziennej pielęgnacji. Są idealnym dopełnieniem pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. Planując użycie płytek na naszej posadzce, musimy także zadbać o ich odpowiednie wykończenie. W tym przypadku idealnie sprawdzą się listwy przypodłogowe.

Przewaga listew przypodłogowych nad progami

Jeszcze kilka lat temu w wielu domach można było spotkać charakterystyczne progi. Znajdowały się nie tylko przy drzwiach wejściowych w celu oddzielenia korytarza od dalszej części mieszkalnej, ale i stanowiły granicę pomiędzy poszczególnymi pokojami.  Z pewnością skutecznie maskowały wszelkie mankamenty powstałe przy łączeniu różnych podłóg, jednak przy dłuższym użytkowaniu progi mogły przynieść więcej szkody niż pożytku. Przede wszystkim, stanowiły niebezpieczeństwo dla domowników, w szczególności osób starszych, niepełnosprawnych lub malutkich dzieci. Ponadto, bardzo trudno było utrzymać je w czystości. Duża ilość szczelin znacznie utrudniała czyszczenie. Jeśli progi znajdowały się w często użytkowanych pomieszczeniach, bardzo szybko schodziła z nich farba bądź lakier, co nie wyglądało estetycznie.

Rodzaje listew przypodłogowych do płytek

Obecnie na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór listew przypodłogowych do płytek. Jaki rodzaj wybrać, aby jak najlepiej współgrał z resztą naszego wnętrza? Musimy pamiętać, że nie każdy materiał, z jakiego wykonany jest dany profil przypodłogowy, będzie dobrze komponował się z płytkami ceramicznymi lub gresem. Do wyboru mamy między innymi listwy drewniane, plastikowe lub metalowe. Niestety, drewno i tworzywa sztuczne pomimo swojej funkcjonalności i cieszącego oko wyglądu są bardzo podatne na uszkodzenia. Ponadto, drewniane listwy przypodłogowe nie zdadzą egzaminu w łazience, w której panuje duża wilgoć. Aby mieć pewność, że nasze profile do podłóg są najlepszej jakości, a także wykazują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia, warto zwrócić uwagę na metalowe listwy przypodłogowe, posiadające dwie różne wersje wykończenia: listwy przypodłogowe aluminiowe i stalowe. Decydując się na taki rodzaj profilu przypodłogowego, warto dokładnie przeanalizować, który rodzaj wykończenia będzie lepiej pasował do naszych płytek. Jest to szczególnie trudne zadanie, jeśli wybieramy listwę do dwóch różnych posadzek.

Zalety listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe posiadają wiele walorów. Niewątpliwą zaletą listew aluminiowych łączących np. podłogę z płytek ceramicznych ze ścianą, jest ochrona przed zabrudzeniami czy urazami. Bardzo często zamiatając lub zmywając podłogę uderzamy szczotką lub mopem o brzegi ścian. Dzięki listwom możemy tego uniknąć.

Kolejna zaleta listew przypodłogowych to nieocenione walory estetyczne. Tutaj prym wiodą listwy przypodłogowe aluminiowe i ze stali nierdzewnej. Prezentują się niesamowicie elegancko oraz uniwersalnie. Sprawdzą się świetnie zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych o klasycznym wystroju. Listwy przypodłogowe aluminiowe pozwalają też na ukrycie drobnych mankamentów, jak niewielkie ubytki czy nierówności, które mogły powstać przy cięciu.

Dowiedz się więcej na https://listwy.online/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here