Projekty domów szeregowych

0
2407

Czasami trudno nam się zdecydować, gdzie i w jakim budynku chcemy mieszkać. Rynek nieruchomości jest szeroki. Oferuje zarówno nowoczesne apartamenty, mieszkania w bloku z wielkiej płyty, kamienicy, domy wolnostojące oraz działki budowlane, na których możemy postawić swój dom marzeń. Gdzieś pośrodku są domy w zabudowie szeregowej. Pozwalają cieszyć się większą prywatnością niż mieszkania w blokach, z drugiej strony często położone są w dobrej lokalizacji, która ułatwia dojazd do pracy, szkoły czy na zakupy. To świetna opcja zarówno dla wielodzietnych rodzin jak i wiecznie zabieganych singli, chcących po powrocie do domu cieszyć się swoją niezależnością. Jakie są mocne, a jakie słabsze strony domów szeregowych? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Lokalizacja

Miasta wciąż się rozrastają i ludzie mają coraz większą potrzebę wyciszenia. Gdzie można to zrobić lepiej niż z dala od miejskiego zgiełku w jakimś urokliwym zakątku na obrzeżach? To właśnie tam deweloperzy często kupują działki z myślą o zabudowie szeregowej. Przy wyborze miejsca swojej inwestycji dbają również o dobrą komunikację z centrum miasta oraz innymi punktami strategicznymi. Pod względem lokalizacji jest to więc strzał w dziesiątkę dla większości osób poszukujących swoich czterech kątów.

Ogródek i garaż

Kolejnym niewątpliwym atutem jest garaż i kawałek własnej działki. Tego właśnie brakuje na większości starszych osiedli. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne dla karoserii samochodu jest dbanie o odpowiednią temperaturę i wilgotność miejsca, w którym go zostawiamy. Zimą nie musimy martwić się o skrobanie szyb, a w pozostałe dni w roku nie przejmujemy się spadającymi liśćmi, owocami czy ptasimi odchodami. W dobrze przemyślanych garażach znajdzie się również miejsce na rower, dziecięce zabawki czy kącik do majsterkowania.

Jeśli chodzi o ogród, zwykle nie jest on zbyt duży, ale jego wartość jest również nieoceniona. Taki dodatkowy zielony metraż możemy przeznaczyć na posadzenie ulubionych kwiatów, małą piaskownicę dla dzieci lub po prostu miejsce do relaksu. Jest go zwykle wystarczająco dużo, by wypić w miłym otoczeniu poranną kawę lub zaprosić znajomych na grilla.

domu w zabudowie szeregowej

Źródło zdjęcia: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-w-zabudowie-szeregowej/

Funkcjonalność domu w zabudowie szeregowej

Oczywiście w mieszkaniu w zabudowie szeregowej mamy dość ograniczony metraż, dlatego tak ważne jest dobre rozplanowanie pomieszczeń. Część budynków jest podpiwniczona, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce na pralnię czy kotłownię. Projektanci stawiają na funkcjonalność i tzw. ustawność każdego pokoju. W najciekawszych propozycjach znajdzie się miejsce na sypialnię z garderobą, schowek czy biuro. Zwykle dobrze wykorzystane jest również poddasze. Choć część projektów zawiera w tym miejscu skosy, nie przeszkadza to w urządzeniu przytulnego i wygodnego miejsca do spania, pracy czy nauki.

Dla kogo projekty domów szeregowych?

Ponieważ mieszkania takie posiadają nieduży metraż, wspomniane projekty świetnie sprawdzą się również na działkach nietypowych, wąskich lub małych. Nie musimy się też ograniczać tylko do najprostszych typów elewacji. Tutaj również mamy różnorodność: Domy z dużymi przeszkleniami są lżejsze w formie i nowocześniejsze, ale wielbiciele klasyki czy nawet sielskich klimatów również znajdą coś dla siebie.

Źródło: https://wybieramprojekt.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here