Jaka sypialnia będzie modna w 2020 roku

Sypialnia to nie tylko wygodne łóżko i praktyczna szafka nocna – to również odpowiednie oświetlenie sprzyjające wypoczynkowi oraz atrakcyjnie wykończone ściany. Jaka sypialnia będzie cieszyć się największą popularnością w 2020 roku? Poznajcie najnowsze trendy.

Trend numer 1: floralne tapety ścienne

Motywy kwiatowe we wnętrzach stały się już klasyką, która pojawia się praktycznie co roku. W 2020 trend będzie widoczny w dużych, wyrazistych kwiatach, w formie nadruków na tapetach ściennych oraz niektórych tekstyliach. Ten wdzięczny motyw wprowadza do wnętrza przytulność, miękkość i dobry klimat, warto zatem sięgnąć po niego, decydując się na remont sypialni.

Trend numer 2: meble z naturalnych materiałów

Drewniana szafa, łóżko i szafka nocna to we współczesnej, urządzonej zgodnie z najnowszymi trendami, sypialni absolutny must have. Bliskość z naturą we wnętrzu podkreślają meble wykonane z naturalnego, litego drewna, ale również krzesła z rattanu czy nawet dodatki powstałe z już raz wykorzystanych materiałów (pochodzące z recyklingu). W tym sezonie modne są zarówno meble do sypialni o klasycznych formach, stojące na ziemi, jak również wiszące szafki wykonywane na wymiar oraz eleganckie drewniane zagłówki łóżek. Styl glamour odchodzi na chwilę w cień, robiąc miejsce dla prostych, naturalnych i związanych z przyrodą materiałów oraz kolorów – brązu i ciepłego beżu.

Trend numer 3: czerń

Wydawać by się mogło, że czerń nie sprzyja odpowiedniemu nastrojowi, a tym bardziej wypoczynkowi. A jednak noc jest przecież ciemna… W 2020 roku w modnej sypialni powinien pojawić się przynajmniej czarny akcent – może być w postaci wybranej ściany, dodatków (kontakty, włączniki, klamki i okucia) czy bezpośrednio w meblach. Czerń to świetny kolor do budowania poczucia ekskluzywności we wnętrzu. Aby stworzyć nowoczesną sypialnię idealną do wypoczynku, warto zestawiać ją z bielą i szarością, a także nie zapomnieć o żywych roślinach doniczkowych, które nie tylko świetnie wyglądają, ale dbają też o odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu.

Trend numer 4: biel zestawiona z intensywnymi kolorami

Po sezonie triumfu bieli i szarości, typowej dla skandynawskich wnętrz, przyszła pora na małe odświeżenie trendów. W 2020 roku najgorętszą tendencją będą jasne, często białe, ściany, którym wyrazistości dodają kolorowe punkty w postaci tekstyliów, obrazów czy mebli. Urządzając sypialnię, warto jednak z rozwagą podchodzić do zastosowania mocnych barw – najlepiej zdecydować się na dwa, maksymalnie trzy wyraziste akcenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here