czy warto umieścić piaskownicę dla dziecka w ogrodzie?

Piaskownica jest miejscem uwielbianym przez dzieci. Można nazwać, że jest to najczęściej oblegane miejsce w ogrodzie. Konstrukcja piaskownicy nie jest zbyt droga, nie wymaga również wiele miejsca, dlatego warto sprawić dziecku radość i zamontować taką piaskownicę w przydomowym ogródku. Zabawa w niej jest świetnym sposobem na spędzenie długich godzin na świeżym powietrzu.

Piaskownica dla dzieci – jakie są rodzaje?

Piaskownice dzielą się na rodzaje, ze względu na materiał z którego są wykonane. Wyróżniamy piaskownice stworzone z tworzywa sztucznego oraz piaskownice drewniane. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Czym się różnią od siebie?

Piaskownice wykonane z tworzywa sztucznego, są bardzo popularne już od jakiegoś czasu. Czemu? Ponieważ idealnie pasują do niewielkich ogrodów, rozmiar takiej piaskownicy jest mały, dodatkowo są lekkie i bez problemu można je ustawiać w dowolnym miejscu. W sezonie letnim taki rodzaj piaskownicy, równie dobrze może służyć jako basen dla małych dzieci. Ich zaletą jest niższa cena.

Piaskownice wykonane z drewna, wyróżniają się niesamowitą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Jest to model ekologiczny, bezpieczny i wytrzymały. Bardzo ważne, żeby przed oddaniem do użytkowania taką piaskownicę odpowiednio zaimpregnować. Ten rodzaj piaskownicy ma szerokie brzegi, dlatego jest to dodatkowe miejsce, żeby stawiać babki z piasku i inne foremki. Piaskownica drewniana jest droższą wersją, potrzebuje również większej ilości miejsca w ogrodzie.

Piaskownice dla dzieci

O czym należy pamiętać kupując piaskownice dla dziecka?

Jeżeli piaskownica ma być odpowiednia dla naszego dziecka, musi spełniać konkretne wymogi. Jakość jest bardzo ważna, natomiast również ważne jest miejsce, w którym chcemy usytuować piaskownicę. Każda piaskownica obowiązkowo powinna być wyposażona w odpowiednie przykrycie, dzięki temu dzieci nie będą narażone na drobnoustroje chorobotwórcze. Po zakończonej zabawie, należy na noc przykryć piaskownicę.

Piaskownicy nie powinno się ustawiać w nasłonecznionym miejscu. Najlepszym wyborem jest taki model piaskownicy, który posiada daszek ochronny. Dziecko może się swobodnie bawić w takiej piaskownicy, ponieważ ma zapewnioną ochronę przed groźnym promieniowaniem UV oraz przed deszczem.

Przeczytaj tez: http://www.czasnaterapie.pl/namioty-i-tunele-do-zabawy-jaki-rodzaj-wybrac-dla-malucha/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here