Dekoracje do domu stanowią bardzo ważną część wystroju wnętrz. To dzięki nim możemy we wnętrzu wyczarować przytulny klimat. Przy pomocy ozdób domowych nadajemy wnętrzu stylu, który pasuje do nas. To jak będzie wyglądało wnętrze naszego domu, w dużej mierzy zależy od naszej pomysłowości. Warto poszukiwać różnych inspiracji by sprawdzić co podoba się nam najbardziej. A potem już wystarczy udać się na zakupy lub wykonać ozdoby domowe samodzielnie.

Ozdoby domowe. Pomysły na dekoracje do domu

Dekoracje do domu nie muszą kosztować majątku. Starczy odrobina zdolności manualnych by móc ciekawie ozdobić swój dom. A czasem po prostu wystarczy wykazać się pomysłowością by zupełnie za darmo udekorować swój dom.

Najczęstszą dekoracją w naszym domu są plakaty i grafiki, które wieszamy na ścianach. W internecie znajdziesz wiele darmowych grafik, które możesz pobrać zupełnie za darmo. Potem już tylko oprawiasz je w ramkę albo antyramę i dekoracja ścienna gotowa.

Jeśli masz tylko odrobinę zdolności plastycznych możesz spróbować wykonać grafikę samodzielnie. Rodzicom zapewne spodoba się pomysł z serduszkiem z odcisków dziecięcych paluszków. Jak to zrobić? Wydrukuj kształt serca, przygotuj farbkę najlepiej zwykłą plakatową. Zamaczaj paluszek dziecka w farbce i odciskaj go na serduszku aż całe wypełni się odciskami paluszków.

Kolorowe poduszki nadają przytulności. Możesz spróbować uszyć je samodzielnie, nawet jeśli nie masz maszyny do szycia. Nie musisz wszywać zamka, bo to jednak wymaga trochę wprawy. Ale możesz zrobić zapięcie na zakładkę lub guzik. Poszewkę uszyjesz wykorzystując np. niepotrzebny sweter z ładnym splotem albo stary wzorzysty t-shirt.

Jeśli wybierzesz się na spacer i nazbierasz trochę leśnych skarbów takich jak szyszki, kasztany, żołędzie czy korę to możesz wykonać jesienny wianek na drzwi. Podstawę możesz kupić w kwiaciarni, to takie zwykłe styropianowe kółko. Wykorzystując starą gazetę i kawałek materiału, samodzielnie wykonasz podstawę wianka. Wszelkie dekoracje najlepiej będzie przykleić do podstawy przy pomocy kleju na gorąco.

Puste puszki, butelki czy słoiki z powodzeniem mogą stać różnego rodzaju pojemnikami czy wazonami. Wystarczy je wymyć, usunąć naklejki, a na koniec ozdobić np. przy pomocy decoupage. Bardzo ładnie wyglądają także oklejone kolorowymi tkaninami czy grubym sznurkiem.

Niepotrzebny lub brzydki talerz czy tacę możesz ciekawie ozdobić przy pomocy połamanych płyt CD. Wyklejając nimi naczynie stworzysz stylową mozaikę, w której niesamowicie będzie odbijać się światło. W ten sposób może powstać jedyna w swoim rodzaju patera czy misa np. na owoce.

Wyjątkową dekoracją do domu mogą stać się zwykłe patyki znalezione w lesie. Jak je możesz wykorzystać? Po pierwsze jak dekorację do wazonu. Ładnie rozgałęziony patyk umieść w wazonie i go ozdób wykonują choćby kwiaty z papieru, albo jeszcze prościej. Przyklej na gałązek małe kawałki kolorowego filcu. W ten sposób powstanie śliczne kolorowe drzewko. Z grubego kawałka drewna i sznurka zrób nietuzinkowy wieszak na biżuterię. Możliwości jest naprawdę sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here