Beton jest jednym z najbardziej znanych materiałów budowlanych. Teraz śmiało wkracza także we wnętrza jako materiał dekoracyjny. Można śmiało rzec, że stał się gorącym trendem. Znakomicie wpisuje się we wnętrza o charakterze nowoczesnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Nie mniej trzeba uważać z jego stosowaniem gdyż łatwo można przesadzić, uzyskując ponury efekt. Beton we wnętrzach można śmiało stosować zarówno na ściany jak i podłogi. Tworzy się z niego blaty, umywalki, doniczki, czy też lampy. Wbrew pozorom ten materiał daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Beton we wnętrzach tak czy nie

We wnętrzach stosujemy beton architektoniczny, który ma lepsze właściwości od tego budowlanego. Ma on nieco inny wygląd, jego powierzchnia jest bardziej gładka i plastyczna. Zachowuje on te same cechy, co tradycyjny beton ale prezentuje się znacznie lepiej.

Beton we wnętrzach najbardziej lubi towarzystwo naturalnego drewna, które łagodzi nieprzyjazny charakter betonu. Najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, które są jasne i przestronne. W innym wypadku uzyskamy zbyt mroczy klimat, w którym nikt nie będzie się dobrze czuł.

Praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu, możesz wykorzystać beton. Możesz go położyć na głównej ścianie w salonie, a już sam w sobie będzie nietuzinkową dekoracją, która przyciąga wzrok. Beton można po prostu na ścianę naciągnąć, można użyć farby, która go imituje, można też położyć na ściany specjalne betonowe płyty. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety oraz daje nieco inny efekt. Nie mniej finalnie prezentuje się świetnie.

Nowym trendem jest kładzenie betonu na podłogę. Ma on tą ogromną zaletę, że odpowiednio położony jest najbardziej odporną podłogą. Wytrzyma o wiele dłużej niż panele czy wykładziny. A jeśli szary nie jest Twoim ulubionym kolorem to wiedz, że betonową podłogę można malować. Zasadniczo ma tylko jedną wadę, a mianowicie jest zimny, stąd najlepiej nadaje się do domów z ogrzewaniem podłogowym.

W kuchni czy łazience warto zdecydować się na betonowe blaty. Są one nie tylko niezwykle trwałe ale też odporne na temperaturę i wilgoć. Łatwo je można wyczyścić.

Nie masz odwagi by zdecydować się na tak dużą ilość betonu? Postaw na dodatki, które nadadzą wnętrzu charakteru. Do najpopularniejszych należą betonowe doniczki oraz lampy. Jeśli masz trochę umiejętności technicznych możesz je wykonać samodzielnie choć zaznaczamy, że nie jest to łatwe zadanie i wymaga wprawy oraz czasu. Na szczęście liczni producenci dodatków, odkryli potencjał betonu i oferują z tego materiału naprawdę wiele ciekawych rzeczy, które bardzo ciekawie wkomponujesz w wystrój swojego domu.

Jeśli chodzi o wprowadzenie do wnętrz betonowych akcentów to zdecydowanie jesteśmy na tak. Decydując się w domu na betonowe mniejsze lub większe akcenty weź pod uwagę fakt, że beton architektoniczny występuje w kilku odcieniach szarości. Pamiętaj, że najlepiej komponuje się on w prostych wnętrzach. Decydując się na beton we wnętrzach zawsze kieruj się zasadą, że mniej znaczy więcej, a uzyskasz efekt wow.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here