Łazienka w stylu loftowym

 

Aranżacje w stylu loftowym inspirowane są pofabrycznymi budynkami, dlatego nie powinno w nich zabraknąć metalowych elementów, cegły lub drewna. A jak stworzyć taką łazienkę? Jakie meble, jakie kafelki wybrać do wnętrza w stylu loft?

Jakie kafle do łazienki w stylu loft?

Ściany w takich wnętrzach mogą być wykończone na kilka sposobów – jeśli masz taką możliwość, możesz odsłonić cegły, pomalować ścianę na popielaty lub biały kolor lub wybrać duże loftowe kafle. To ostatnie rozwiązanie cieszy się największą popularnością, ponieważ wygląda niezwykle efektownie, szczególnie jeśli zdecydujesz się na ekskluzywne płytki włoskich projektantów. Tak urządzone łazienki podejrzysz na bellamica.pl/nasze-kolekcje, gdzie znajdziesz naprawdę dużo inspiracji. Loftowe ściany zwykle wykończone są szarymi, imitującymi beton, kaflami, ale mogą być to również jasne, przypominające marmur płytki, które sprawią, że wnętrze łazienki będzie wyglądać bardziej ekskluzywnie.

Jeśli chodzi o wielkość kafelek, to zależy od metrażu, jakim dysponujesz. Jednak przyjęło się, że w łazienkach w stylu loft dobrze wyglądają duże, jednobarwne kafle lub małe, cegłopodobne płytki. W przypadku tych drugich pamiętaj, że możesz nimi wykończyć tylko jedną, maksymalnie dwie ściany. W przeciwnym razie cegły mogą wizualnie przytłoczyć wnętrze. Dlatego warto zestawić je z białą, lub (w przypadku dużych łazienek) czarną ścianą.

Prysznic czy wanna do loftowej łazienki?

W bardzo małych łazienkach raczej nie masz wyboru, natomiast w pomieszczeniach o większym metrażu możesz zdecydować się na wannę, na dużą kabinę prysznicową lub na oba rozwiązania. Wybierając odpowiedni model, warto pamiętać, że styl loftowy charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, dlatego nie ma tam miejsca na ozdobne wanny na eleganckich nóżkach. Łazienki w stylu loft to proste, wolnostojące wanny, a także kabiny prysznicowe typu walk-in, czyli otwarte, składające się tylko z jednej szklanej ścianki.

Jakie meble łazienkowe w stylu loft?

W loftowej łazience nie powinno być za dużo mebli, raczej stawia się tutaj na minimalizm. Jednak warto zamontować pojemną szafkę z umywalką oraz przynajmniej jeden regał lub komodę na ręczniki i kosmetyki. W takich wnętrzach dobrze sprawdzają się meble z czarnymi, metalowymi elementami, a także modele łączące drewno z metalem. Niezwykle ważną rolę odgrywa też odpowiednie, klimatyczne oświetlenie, a także dodatki, takie jak lustra czy kwiaty, które są świetnym pomysłem, jeśli posiadasz łazienkę, do której wpada naturalne światło.

Aranżacja loftowej łazienki – na co uważać?

Urządzając takie pomieszczenie, łatwo jest przesadzić i stworzyć zimne pofabryczne wnętrze, a przecież łazienka to miejsce relaksu, więc powinna być także przytulna. Dlatego jeśli zdecydujesz się na chłodne szare ściany i metalowo-szklaną kabinę prysznicową, to powinieneś ocieplić wnętrze np. drewnianymi szafkami lub światłem o ciepłej barwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here