Firany – świetny sposób na dopełnienie aranżacji pomieszczenia

0
1916

Aranżacja okna może bardzo pozytywnie wpłynąć na całe pomieszczenie. Po kilku latach królowania rolet i żaluzji firanki i zasłony wracają do łask, co bardzo cieszy projektantów wnętrz. Okna można bardzo pięknie zaprojektować, a firany już dawno przestały służyć tylko do zachowania prywatności. O czym warto pamiętać, szukając idealnych zasłon lub firan?

  1. Firanki – jak dobrać do pomieszczenia?
  2. Firanki balkonowe

Firanki – jak dobrać do pomieszczenia?

Aranżując przestrzeń, warto pamiętać, aby wszystkie elementy wystroju współgrały ze sobą. dotyczy to także okien. Firanki powinny być dobrane do rodzaju pomieszczenia. Niektóre materiały zapewniają większy stopień krycia. Dlatego sprawdzą się w sypialni lub w pomieszczeniach, w których potrzeba więcej prywatności. Oprócz tego należy dobrać zarówno zasłony, jak i firany do rozmiarów okna. Jeśli mają to być firanki do okna znajdującego się nad grzejnikiem, to materiał powinien kończyć minimalnie za parapetem, ale przed grzejnikiem. Dzięki temu dostęp do kaloryfera nie będzie utrudniony, a materiał się nie poniszczy.

Firanki balkonowe

Czasy, kiedy firanki były tylko białe, już dawno minęły. Obecnie firanki to cała feeria barw. Dostępne są materiały w wielu barwach i z różnymi wzorami. Dzięki temu dobierzesz firanki do stylistyki danej przestrzeni. Nie zawsze dobrze wyglądają firanki wzorzyste. W bardziej minimalistycznych i nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzą się gładkie materiały o szarej bądź białej barwie. Warto także zastanowić się nad ciekawymi wzorami do pokoju dziecka.

Firanki balkonowe

Firanki balkonowe dostępne na stornie kasandra.com.pl to gotowe komplety, które można od razu powiesić na oknach balkonowych. Takie rozwiazanie jest obecnie bardzo popularne. Wystarczy zmierzyć własne okna i kupić odpowiednie firany. Nie musisz szukać krawcowej, które uszyje Ci zasłony bądź firany. Tym samym oszczędzasz pieniądze. Wszystkie materiały, jakie możesz kupić w renomowanym salonie, to tkaniny najwyższej klasy. Firany rozróżniamy nie tylko ze względu na długość oraz rodzaj materiału. Mogą mieć także różne możliwości przyczepienia do karnisza. Dzięki temu uda się dopasować zasłony do aranżacji i karnisza, jaki został zamontowany nad balkonem.

ciekawe rozwiązanie to nowoczesne firany panele. Składają się one z kilku grubszych kawałków materiałów. Mogą się one różnić między sobą długością oaz szerokością. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza do salonu. Firany w postaci paneli charakteryzują się elegancją.Mogą być bogato zdobione lub minimalistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here