Kwiaty do salonu

Salon jest wizytówką naszego mieszkania. To właśnie w nim najczęściej przyjmujemy gości, ale też spędzamy czas wolny z bliskimi. Wprowadzenie do tej przestrzeni kwiatów może się okazać zbawienne dla naszego samopoczucia. Nie bez znaczenia pozostaje także rola dekoracyjna. Jak zaaranżować kwiatowe dekoracje, które z kwiatów doniczkowych warto pielęgnować w pokoju dziennym? Podpowiadamy.

Kwiaty w salonie – jak je ustawić?

Na początku naszej przygody dekorowaniem salonu kwiatami warto zastanowić się nad tym czy będą one miały dostateczną ilość światła. Nie bez znaczenia pozostaje także rola wilgotności powietrza, jak również przestrzeni oraz temperatury.

Ustawianie roślin w salonie powinniśmy podporządkować ich wymaganiom. Niektóre z nich kochają światło, inne wolą unikać go jak ognia i bardzo dobrze czują się w półcieniu. Koniecznie weźmy także pod uwagę wielkość naszej kwiatowej ekspozycji. Warto, aby nie zasłaniała ona okna, w końcu my też chcemy cieszyć się promieniami słonecznymi.

Spójność aranżacji ma znaczenie

Bardzo ważnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę jest spójność kwiatowej aranżacji. Często mniej znaczy więcej, ale oczywiście niekoniecznie. Jeśli nie jesteśmy fanami roślinnego minimalizmu, to po prostu postarajmy się przemyśleć aranżacje roślinne  uwzględniając zarówno gabaryty kwiatów, jak również i kolorystykę oraz dekory doniczek.

Istotne jest również postawienie na jakość. Kupowanie roślin z przypadkowych miejsc mija się z celem, ponieważ bardzo często okazuje się, są one po prostu chore. Stawiajmy więc na pewne źródła, czyli sklepy takie jak Plants & Pots.

Rośliny w salonie a oczyszczanie powietrza

Niewątpliwie ogromną zaletą wprowadzenia roślin do salonu jest ich wpływ na jakość powietrza. Jedną z tych, które mają takie właściwości, a przy tym są bardzo ozdobne jest skrzydłokwiat. To kwiat o bardzo pięknych liściach w kolorze ciemnej zieleni. Szukając odpowiedzi na pytanie skrzydłokwiat pielęgnacja warto wiedzieć, że kwiaty te wymagają przesadzenia każdego roku na wiosnę, a dokładnie w kwietniu. Wyjmując roślinę z doniczki koniecznie należy oczyścić ją dokładnie ze starego podłoża. Jeśli mamy do czynienia z dużym kwiatem, to z powodzeniem można pokusić się o jego rozmnożenie (podzielić nożem bryłę korzeniową).

Jeśli nasz skrzydłokwiat ma zwisające liście, które wskazują na to, że się przesuszyły, to po prostu zanurzmy doniczkę w wodzie. Po nasyceniu podłoża kwiat powinien nieco odżyć. Pamiętajmy jednak o częstszym podlewaniu. A co w przypadku, kiedy nasz skrzydłokwiat nie chce kwitnąć? Takim działaniem daje nam znać, że wymaga większej wilgotności oraz nawożenia. Może też okazać się, że będzie potrzebny podział lub przesadzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here