Kiedy warto kupić gotowe firany? Czym kierować się przy ich wyborze?

0
1947

Gotowe firanki to rozwiązanie idealne w przypadku okien o standardowych wymiarach. Taka gotowa konstrukcja zwalnia się z obowiązku samodzielnego dopasowywania firany do okna, jej ewentualnego skracania, układania. Kupujesz firanki, które wystarczy jedynie zawiesić w oknie. 

  1. Zalety gotowych firanek
  2. Czym kierować się przy wyborze firan?

Zalety gotowych firanek

Gotowe firanki to rozwiązanie, z którego korzysta się coraz chętniej. Przede wszystkim są one idealnie dopasowane do wielkości standardowych okien (zarówno tych mniejszych, typowo kuchennych, jak i dużych – do salonu, tarasowo-balkonowych). Tego typu firanki do kuchni czy salonu nie wymagają już żadnego dodatkowego przycinania, skracania, układania. Dostajesz właściwie gotową kompozycję, którą wystarczy zawiesić w oknie. W ten sposób zyskujesz piękną dekorację okna, która idealnie odpowiada twoim oczekiwaniom. Na stronie kasandra.com.pl znaleźć możesz ogromny wybór tego typu gotowych firanek. Masz możliwość zapoznania się z wieloma pomysłami na aranżację okna. Możesz się zainspirować, wybrać rozwiązanie, na które do tej pory sama nie wpadłaś. W przypadku okien kuchennych masz do wyboru nie tylko gotowe modele z tradycyjnych firanek, ale i ciekawe kompozycje paneli, które świetnie sprawdzają się w przypadku aranżacji w stylu prowansalskim, skandynawskim czy loftowym. Przy aranżacji okna w domowym salonie, do udekorowania jest całkiem spora przestrzeń, co daje także więcej możliwości. Masz do wyboru zarówno bardzo proste, minimalistyczne konstrukcje, jak i te znacznie bardziej rozbudowane, składające się z kilku warstw do podwieszenia.

Zalety gotowych firanek

Czym kierować się przy wyborze firan?

Wybierając firanki przede wszystkim musisz określić, czego oczekujesz od tej formy dekoracji. Czy ma ona spełniać jedynie funkcje estetyczne, chronić przed wzrokiem sąsiadów i osób przechodzących po pobliskiej ulicy, pochłaniać zbyt dużą ilość światła i delikatnie wyciemniać pomieszczenie. Funkcjonalność firanki to bardzo cenna wskazówka, która pomaga w wyborze odpowiedniego rozwiązania. Druga kwestia to oczywiście zgodność dekoracji okna z aranżacją całego pomieszczenia. Firanka musi pasować do reszty wystroju. W końcu ostatnia, ale nie mniej ważna rzecz. Warto przyjrzeć się specyfice pomieszczenia, jego wielkości. Przy małym pomieszczeniu powinnaś szukać firanek, które optycznie powiększą i rozświetlą pomieszczenie. Przy dużym salonie wręcz przeciwnie – firanka powinna być na tyle dekoracyjna, zauważalna, aby nie zginęła przy tak dużej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here