Korytka kablowe

Zacznijmy może od wyjaśnienia tego, czym są korytka kablowe. Otóż korytka kablowe są to elementy konstrukcyjne używane do tworzenia instalacji elektrycznej, które skupiają w sobie przewody i kable w sposób uporządkowany, prowadząc je do podłączonych komponentów. Z pomocą korytek kablowych tworzymy trasy kablowe. Używane są one głównie do poprowadzenia instalacji elektrycznych w branży przemysłowej, ale nie tylko. Dzięki nim wykonanie instalacji odbywa się w znacznie szybszy sposób. Korytka kablowe ułatwiają wymianę lub rozbudowę instalacji elektrycznej.

Z czego zazwyczaj wykonywane są takie korytka kablowe?

Przeważnie wykonywane są z tworzyw sztucznych albo z blachy pełnej lub perforowanej. Wybór korytek jest bardzo duży. Dostępne są proste elementy występujące m.in. w różnych szerokościach, rozgałęzieniach, wieszakach lub złączach.

Jeśli chcemy rozbudować sieć elektryczną, z pewnością ułatwią nam to właśnie korytka kablowe. Wbrew pozorom rozbudowa takiej sieci jest dość prostą rzeczą, jednakże jeśli nie mamy o tym żadnego pojęcia, nie powinniśmy nawet rozpoczynać pracy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie specjalisty. Instalator, który zna się na rzeczy, z pewnością przeprowadzi rozbudowę sieci w szybki i bezpieczny sposób. Jak zatem wygląda taka rozbudowa dokładnie? Instalator, który podejmie się wykonania zadania, ułoży przewody w korytach, które będą umieszczone na podporach, będą one podwieszone i przymocowane do sufitu lub ściany. Jeśli będzie to ciąg pionowy, instalator przymocuje przewody śrubami lub płaskownikiem. Aby móc korzystać z korytek kablowych należy mieć niezbędną wiedzę oraz doświadczenie.

Koryta mają uchwyty, które znacznie ułatwiają pracę instalatorom. Poprawia to także organizację przewodów. Jeśli natomiast chodzi o małe korytka, to są one mocowane zawiasowo lub mają wysuwane pokrywy. Koryto kablowe jest wykorzystywane przez instalatora podczas prac instalacyjnych, więc produkty te zostały wykonane z tworzyw o bardzo wysokich parametrach technicznych, a ich właściwości użytkowe są równie wysokie. Właściwie zamontowana ochrona okablowania w znaczący sposób wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Wysokiej jakości korytka kablowe można znaleźć m.in. na stronie internetowej mercator.com.pl.

Warto znaleźć dostawcę, którego produkty cieszą się ogromnym zainteresowanie i zaufaniem ze strony najlepszych fachowców, którzy specjalizują się w przemysłowych instalacjach elektrotechnicznych.

Zatrudniając do pracy instalatora, przed rozpoczęciem przez niego pracy możemy poprosić go o pomoc w wyborze odpowiedniej firmy, która dostarczy nam korytka. Być może sam instalator będzie mógł zapewnić sobie dostęp do nich w korzystniejszej cenie.

Na ryku dostępne są różne typy korytek kablowych, a są to m.in. korytka typu GK i GF, a także modele rozwieralne GMF.

Obecnie popularne są korytka kablowe pyłoszczelne, korytka pełne i korytka płaskie. Dobrym rozwiązaniem będą również korytka siatkowe, które mają lżejszą konstrukcję oraz zapewniają przejrzystość instalacji, są one używane zazwyczaj w trudniejszych warunkach.

Trasy kablowe dobierane są zazwyczaj odpowiednio rodzaju kabli w instalacji, a także odpowiedni system montażu oraz rodzaj korytek.

Układając przewody w korytkach, instalator musi zwracać szczególną uwagę na ilość mocowań zaczepów, ponieważ cała konstrukcja musi spełniać standardy określone przez producenta osprzętu. Zwykle układa się je co 1,5 metra.

Jeśli zdecydujesz się na asortyment korytek kablowych dostarczanych przez renomowane firmy, które są na rynku od wielu, wielu lat to gwarantujemy Ci, że jest to bardzo dobra decyzja. Firmy te stawiają przede wszystkim na jakość swoich produktów i zadowolenie klienta, dzięki czemu obydwie strony mogą liczyć na owocną współpracę.

Nie warto podejmować decyzji co do zakupu samych korytek kablowych, jak i co do wyboru instalatora zbyt pochopnie, ponieważ jest to decyzja na długi okres. Dobrze wykonana praca zapewni nam również bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here