Jaką lodówkę wybrać

Kupowanie sprzętów AGD do domu warto dobrze przemyśleć. Szczególnie jeśli chodzi o te, z któ-rych korzysta się każdego dnia. Sprawdzamy więc, jaką lodówkę wybrać, by służyła nam przez wiele lat i spełniała nasze oczekiwania.

W sklepach ze sprzętem RTV i AGD znajdziemy tysiące różnych urządzeń. Nie ma co się dziwić, że wielu klientów jest skołowanych i nie wie, jakiego wyboru dokonać, by później nie żałować. Warto więc wiedzieć, np. jaką lodówkę kupić, by służyła długo i miała wiele funkcji, które ułatwią nam codzienne życie i zagwarantują niższe rachunki za prąd.

Zastanów się, czego potrzebujesz

Zanim odpowiesz sobie na pytanie, jaką lodówkę wybrać, musisz najpierw jasno określić swoje potrzeby. Tylko wtedy dobierzesz odpowiedni sprzęt. Jeśli rzadko bywasz w domu, masz małą kuchnię i nie jesteś zwolennikiem mrożenia, wystarczy mała lodówka bez zamrażalnika, która może być umieszczona pod kuchennym blatem. Taki sprzęt z reguły sprawdza się w kawalerkach, gdzie mamy do czynienia z niewielką powierzchnią i każdy centymetr się liczy.

Jeśli szukamy jednak urządzenia, z którego będzie korzystało kilka osób, cała rodzina, to niewątpliwie lepiej jest zainwestować w większy, praktyczniejszy sprzęt. Tu sprawdzi się np. oferowana przez Samsung lodówka SpaceMax. Taka lodówka pozwala na przechowywanie wielu produktów. Zastosowano w niej cieńsze ścianki niż w typowych sprzętach, dzięki czemu zwiększono pojemność nawet o 100 litrów. Do wyboru jest kilka modeli o różnej wielkości i kolorach. Miłośnicy chłodnych napojów z pewnością powinni wybrać lodówkę z dystrybutorem wody i lodu bądź z automatyczną kostkarką.

Mało kto lubi szorowanie lodówki czy rozmrażanie zamrażarki, dlatego warto zwracać uwagę, czy wybrany sprzęt ma system no frost, a więc automatyczne rozmrażanie. Taka technologia sprawi, że nie będziemy mieli problemu bardzo dużej ilości lodu w zamrażarce.

Coś dla miłośników nowych technologii

Jaką lodówkę kupić powinni miłośnicy nowych technologii? Z pewnością w ich przypadku sprawdziłby się sprzęt z multimedialnym ekranem i dostępem do internetu. Dzięki takim udogodnieniom użytkownik może wysyłać do urządzenia wiadomości oraz zdalnie do niej zaglądać, kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota. Takie udogodnienie oferuje np. Samsung lodówka Family Hub. Wewnątrz urządzenia znajdziemy specjalne aparaty, które robią zdjęcia półek, kiedy tylko tego potrzebujemy, nawet jeśli jesteśmy poza domem. To dobre rozwiązanie, gdy jesteśmy np. na zakupach, a nie pamiętamy, czego nam brakuje i co trzeba kupić. W tej serii sprzętów mamy też opcję zarządzania innymi urządzeniami za pomocą aplikacji (piekarnikiem, odkurzaczem czy pralką). Ciekawą opcją jest też ekran z możliwością korzystania z internetu. Dzięki temu można na nim nie tylko wyświetlać zdjęcia czy notatki, ale nawet oglądać lubiony serial bądź program, a nawet korzystać z portali społecznościowych.

Klasa energetyczna – to jest istotne

Zastanawiając się, jaką lodówkę wybrać, na pewno trzeba zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną. Im jest wyższa, tym mniej prądu będzie zużywał sprzęt, a co za tym idzie – rachunki będą niższe. Na każdym urządzeniu znajdziemy nakleję z oznaczeniem. Warto wiedzieć, że najwyższa klasa to A +++, później jest A++, A+, A, B i C. Przy czym trzeba przyznać, że te ostatnie są już dość rzadko spotykane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here