Zdrowe oddychanie

Gdy na świecie pojawia się nowy członek rodziny, życie wywraca się do góry nogami. Każdy dzień to napięty grafik, w którym wykonujemy zaplanowane na daną chwile zadania. Przy małym dziecku taki uporządkowany plan dnia jest wielkim ułatwieniem. Gdy już wyprawka dla maluszka jest w pełni gotowa i malec odpoczywa sobie w swoim królestwie, nakarmiony i z suchą pieluszką, myślimy, że nic więcej do szczęścia nie jest mu potrzebne. Jednak, gdy zauważymy, że w naszym mieszkaniu jest suche powietrze poprzez odczuwanie suchości w nosie i spierzchnięte usta, warto pomyśleć o nawilżaczu.

Wilgotność powietrza najbardziej spada w okresie grzewczym. Nawilżacze powietrza to urządzenie, które pomoże zwiększyć nam tą wilgotność, jednak przed zakupem należy się dokładnie zastanowić jaki wybrać. Dużą uwagę należy zwrócić na wydajność (ilość wody, którą dane urządzenie jest wstanie odparować na godzinę), czyli im większe pomieszczenie, tym wydajność powinna być większa. Zużycie energii, wiadomo najlepiej, gdyby była możliwie najmniejsza, ze względów oszczędnościowych. Poziom hałasu, przy małym dziecku wskazany, żeby był jak najmniejszy. Pojemność zbiornika na wodę, gdy planujemy częste używanie urządzenia, pojemnik powinien mięć dużą pojemność. Gdy już powietrze w naszym mieszkaniu jest odpowiednio nawilżone, warto również zakupić oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza to nic innego jak urządzenia, które filtrują brudne powietrze i usuwają z niego zanieczyszczenia. Nieczyste powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy wraz z naszymi dziećmi, może być przyczyną licznych dolegliwości zdrowotnych. Najczęstsze czynniki, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie są: smog, alergeny, dym papierosowy, kurz czy też lotne związki organiczne. Pocieszający jest fakt, że większość życia spędzamy w pomieszczeniach, w których jesteśmy wstanie kontrolować jakość powietrza. Oczyszczacze powietrza są przeznaczone głównie dla osób, które pragną zadbać o zdrowie własne jak i całej rodziny, zwłaszcza, gdy wśród nas jest noworodek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here