Pokój w stylu prawdziwego hipstera

Hipsterzy to osoby, którzy projektując własne wnętrza, przelewają swoją filozofię oraz indywidualne podejście do świata. Między innymi przez to już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że jest to pokój prawdziwego hipstera. Poznać można to po oryginalnej aranżacji, gdzie często we wnętrzu znajdziemy z pozoru nie pasujące do siebie meble oraz dodatki. Tak naprawdę każdy nawet najmniejszy szczegół w pokoju hipstera jest zaplanowany, a z całością tworzy spójną dekoracje. Co jeszcze ciekawego skrywa ,,niemodne’’ wnętrze hipstera, patrząc przez pryzmat aktualnych trendów? To właśnie unikalne przedmioty, które nie znajdziesz w żadnym innym domu. Często są to starodawne meble, które przez odświeżenie  i odrestaurowanie zyskały nowe życie. Deklaracja niezależności od panującej kultury masowej to główne motto, które świetnie odzwierciedla tego typu charakter wnętrz.

Oryginalność

Hipsterzy aranżując swoje wnętrza oprócz oryginalności, nie rezygnują z praktycznych rozwiązań. Większość mebli oraz innych przedmiotów, które znajdziemy w pokoju hipstera to z pewnością przemyślane dodatki. Cały charakter pokoju nadają niesztampowe elementy, które z pewnością nie spotkasz w żadnym innym domu. Oryginalnym pomysłem według myślenia prawdziwego hipstera jest połączenie nie pasujących do siebie kolorów, wzorów czy mebli. Jednak nie dajcie się zwieść, ponieważ chaos, który zdaje się przytłaczać na samym początku to ściśle przemyślana koncepcja. Dekoracyjne poduszki hipsterskie to zatem  poduszki we wzory geometryczne, w kropki, serduszka, czy w artystyczne ,,plamy’’. Bogactwo kolorów znajdziemy nie tylko na poszewkach od poduszek, ale i również na kanapach, kocach czy zasłonach.

Na przekór modzie

Indywidualiści to z pewnością osoby, które nie podążają ślepo za ówczesną modą. Na ich ścianach często wiszą obrazy nieznanych malarzy, czy też stoją meble pochodzące z czasów sprzed wojny. Hipsterzy kochają styl vintage oraz retro, a starodawne przedmioty dodają wiele uroku oraz ciekawego charakteru. Wzorowane na tak zwane ,,starocie’’ mogą być dekoracyjne poduszki hipsterskie, meble, czy też inne dodatki. Częstym dodatkiem, który pojawia się w pokoju indywidualisty są łóżka wykonane z drewnianych palet. Nie rzadko są specjalnie odmalowywane na wyraziste kolory, czy też pozostawione w stanie, w jakim się je zdobyło. Pokój w stylu hipstera to po prostu wnętrze, które prawdziwie odzwierciedla wrażliwą duszę sprzeciwiającego się ówcześnie artysty.

Co sądzicie o tego typu charakterze wnętrz? Czy posiadacie w sobie choć cząstkę prawdziwego hipstera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here