oświetlenie sklepu

Celem oświetlenia montowanego w punktach handlowych jest przede wszystkim przedstawienie towaru we właściwym świetle. Stworzenie w sklepie odpowiedniej atmosfery bezpośrednio przenosi się na wielkość przychodów. Klienci, którzy dobrze czują się w jakimś miejscu, nie tylko sami wielokrotnie do niego wracają, ale jeszcze pozytywnie go opiniują wśród znajomych. Dlatego każdemu właściciel sklepu powinno zależeć na trafnym doborze oświetlenia.

Oświetlenie sali sklepowej

Niezależnie od tego, co jest przedmiotem sprzedaży, oświetlenie sali sklepowej jest niezwykle istotne z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, klient chce dotrzeć do wszystkich oferowanych produktów i sprzedawca powinien mu to zapewnić. Po drugie, dla sprzedawcy ważne jest, aby wiedzieć co się na sali sprzedaży dzieje. Właściwie dobrane oświetlenie stanowi bowiem zabezpieczenie przed kradzieżą.

Sprzedawcy oświetlenia przeznaczonego do montażu w punktach handlowych przygotowali naprawdę imponującą kolekcję lamp. Biorąc na przykład pod uwagę ofertę internetowego sklepu Mariner, do wyboru są produkty o zróżnicowanej wielkości, konstrukcji, ilości punktów świetlnych, mocy oraz kolorystyce.

W sklepach spożywczych, kosmetycznych lub wielobranżowych, z całą pewnością przyda się oświetlenie wpuszczane w sufit. Wrażenie na klientach zrobią stylowe plafony lub oczka. Natomiast w przypadku sklepów odzieżowych lub obuwniczych, warto polecić lampy zwisające. Stwarzają one wtedy domowy lub klubowy klimat. Instalując w takich lampach ciepłe żarówki, stwarzamy atmosferę odprężenia. W takich warunkach chętniej kupuje się ubrania i buty.

Oświetlenie witryny sklepowej

Zanim jednak klient do nas trafi, musi nas najpierw zauważyć. Witryny sklepowe ciągle mają istotne znaczenie marketingowe. Dobrze zaprojektowana i wyeksponowana witryna zachęca do wejścia. Jeśli natomiast okno wystawowe jest puste i ciemne, to nikt nie ma ochoty, aby w ogóle spojrzeć w głąb pomieszczenia handlowego.

Na jakie lampy warto zwrócić uwagę podczas urządzania okna wystawowego? Tak naprawdę wszystkie rodzaje lamp mogą się nam przydać. Zależy jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli chcemy oświetlić wszystko, co umieściliśmy na wystawie, to sprawdzą się listwy oświetleniowe lub oczka montowane w suficie. Jeżeli natomiast zależy nam na wyeksponowaniu konkretnych artykułów, to warto wybrać lampy w postaci reflektorków albo lampy zwisające.

Oświetlenie przymierzalni

Klienci sklepów odzieżowych oczekują możliwości przymierzenia ubrań na miejscu. Z hali sklepowej należy zatem wydzielić miejsce na przymierzalnie i zamontować w nich odpowiednie oświetlenie sklepowe. Lampy montowane w przymierzalniach mają na celu wspomóc klienta w podjęciu decyzji o zakupie. Ogromne znaczenie ma również dobór mocy i barwy żarówek. Światło nie może być zbyt mocne i zimne.

W strefach przeznaczonych do przymierzania odzieży umieszcza się zazwyczaj lampy sufitowe, które blisko przylegają do sufitu. Mogą to być zarówno plafony, jak i lampy zwisające posiadające krótki kabel. Warto pamiętać o trafnym doborze kolorów lamp, tak aby pasowały do ogólnego wystroju wnętrza danego punktu handlowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here