Duży zegar na ścianę – jaki wybrać i gdzie go umieścić?

0
874

Obecne moda na wszechobecny minimalizm i nowoczesność nierzadko wymusza na nas odpowiednich elementów wyposażenia wnętrz. To właśnie one bowiem podkreślają wystrój wnętrza i stanowią o jego stylistyce. Jednym z ciekawych dodatków do domu może być nowoczesny zegar na ścianę, który wbrew pozorom wcale nie oznacza nudnego dodatku w postaci tarczy zamkniętej w mało estetycznym plastiku. Zamiast tego możemy się zdecydować na niezwykle atrakcyjny w swoim wyglądzie produkt, który stanie się wizytówką naszego salonu lub kuchni. Jaki w takim razie wybrać i gdzie go najlepiej umieścić? Doradzamy!

Duży zegar na ścianę do kuchni

Warto zacząć od wnętrza, które ma bardzo specyficzne zastosowanie i do którego łatwo będzie wybrać zegar ścienny. Mowa oczywiście o kuchni, w której to przyrządzamy wszystkie potrawy, czy też przygotowujemy napoje dla gości, a nawet spożywamy posiłki. Nowoczesny zegar na ścianę do kuchni będzie więc posiadał typowe dla tego wnętrza motywy zawierające różne kuchenne naczynia lub też napisy takie jak „smacznego”, które na pewno umilą każdą spędzoną chwilę. Szczególnie pięknie będzie się prezentował duży zegar na ścianę pokrywający swoją powierzchnią prawie całą pustą kuchenną ścianę. Dzięki temu sprawimy, że nowoczesne wnętrze nie będzie tak surowe, a spędzanie w nim czasu będzie dla gości przyjemnością.

Nowoczesny zegar na ścianę do salonu

Jeśli chodzi o duży zegar na ścianę do salonu, to tutaj wybór jest wręcz ogromny. Liczba uniwersalnych modeli o prostej i nowoczesnej stylistyce bez napisów jest bowiem bardzo duża, co pozwoli dobrać nie tylko odpowiedni rozmiar, ale i charakter ozdoby. Szczególnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne zegary na ścianę naklejane, które nie wymagają skomplikowanego montażu z użyciem wiertarki. Szczególnie ucieszą one posiadaczy cienkich ścian lub też najmujących mieszkania na określony czas. W większości zegary na ścianę tego typu wykonane są z niezwykle eleganckiego szkła, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by w przypadku wnętrz skandynawskich i nieco bardziej tradycyjnych wybrać zegar drewniany.

Nowoczesny zegar na ścianę – same wskazówki czy z napisem?

Ostatnio modne stały się napisy na ścianę. Nieważne czy motywacyjne, czy też po prostu życzące miłego dnia. Z tego powodu powstały nowoczesne zegary na ścianę właśnie z różnymi krótkimi sentencjami, które świetnie wpisują się we wnętrza takie jak kuchnia lub salon. Bez problemu jednak możemy kupić prosty duży zegar na ścianę i samodzielnie dobrać odpowiedni napis jako osobny produkt. Zaletą takiego rozwiązania jest dowolne rozmieszczenie ozdób i to bez pomocy wiertarki – oczywiście tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na zegar naklejany.

Duży zegar na ścianę – jak przykleić?

Z racji tego, że nowoczesne zegary naklejane zawierają w sobie wiele elementów i nie mają stałej ograniczającej ich okrągłej ramy, to ich montaż bywa wymagający. W końcu każda część może zostać przyklejona przez nas nieco krzywo, co wpłynie na ostateczny wygląd ozdoby. Dlatego też producenci dokładają do zestawu dokładną instrukcję montażu wraz z szablonem ułatwiającym odpowiednie umieszczenie elementów. Dzięki temu nawet duży zegar na ścianę będzie mógł zostać przyklejony przez nas równo z uwzględnieniem wszystkich elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here