Wielu z nas słyszało, a niektórzy pewnie nawet posiadają w domu pamiątkowe kilkusetletnie stoły drewniane, które wciąż są świetnie zachowane. Drewno jest materiałem długowiecznym, jeżeli tylko jest odpowiednio pielęgnowane. Dzięki swojej strukturze i właściwościom idealnie pasuje do wszystkich wnętrz, czy to do sypiali, czy też do kuchni. Stół drewniany może nadać wyjątkowy klimat całemu domowi na wiele kolejnych lat. Dodatkową zaletą drewna jest jego hipoalergiczność oraz wyjątkowy klimat, który nadaje każdemu pomieszczeniu.

Pielęgnacja stołów drewnianych – co robić, czego unikać?

Drewno jest w stanie przetrwać setki lat, należy je tylko odpowiednio pielęgnować. Korzystanie z odpowiednich środków przeznaczonych do konserwacji stołów drewnianych, jak lakiery oraz bejca, to element niezbędny do utrzymania ich w dobrej formie. Trzeba także zwrócić uwagę na indywidualne właściwości samego drewna. Drewno jako surowiec naturalny, cały czas „pracuje” czyli kurczy się i rozszerza w zależności od wilgotności i temperatury panujących w pomieszczeniu. Dobrą praktyką jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie powietrza w okresie zimowym, gdyż właśnie wtedy meble narażone są na niekorzystne działanie tych czynników. Należy też upewnić się, że jakość drewna, z którego stół drewniany został wykonany, jest na najwyższym poziomie – zobacz https://www.miloni.pl/produkty/stol_drewniany/deco.html. Jest to o tyle istotne, gdyż wysoka jakość oraz rodzaj drewna bezpośrednio wpływa na jego długowieczność.

Ponadczasowość drewnianych stołów w każdym pomieszczeniu

Niezależnie czy planujesz ustawić stół drewniany w kuchni, sypialni czy też w salonie, możesz mieć pewność, że nada on każdemu z tych pomieszczeń wyjątkowego ciepła i elegancji. Odpowiednio dobrany do wystroju wnętrza mebel, perfekcyjnie wkomponuje się w całe pomieszczenie i dopełni jego charakteru. Pamiętaj jednak, że w zależności od pomieszczenia, a więc także i przeznaczenia, powinno zwrócić się uwagę na jakość wykonania stołu i jego odporność. Drewno to doskonały materiał, który posiada niewiele wad. Wymaga jedynie odrobiny czasu, aby jak najlepiej spełniał oczekiwania wszystkich domowników i służył im przez kolejne lata.

Stoły drewniane kojarzą się dziś już nie tylko z mieszkaniem babci czy starodawnym muzeum. Obecnie coraz częściej goszczą na salonach zarówno w nowoczesnych domach, przestronnych loftach, a nawet niewielkich kawalerkach. Są na tyle uniwersalne, że doskonale wpisują się w klimat każdego z tych miejsc i nie tylko cieszą oko, ale także doskonale pełnią funkcję miejsca do pracy, jedzenia, a nawet dziecięcych zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here