Wrocław – miasto w którym warto zamieszkać

Szukasz miasta, w którym znajdziesz dobrą pracę, a w weekendy będziesz mógł korzystać z terenów rekreacyjnych lub udać się do centrum na całonocną zabawę? Wrocław to miasto biznesu, a jednocześnie bardzo dynamicznie rozwijający się ośrodek kulturalny.

5 powodów, dla których warto zamieszkać we Wrocławiu

O tym, że Wrocław to dobre miasto do życia, nie trzeba szczególnie przekonywać. Miejsce dla siebie znajdą tu zarówno studenci, jak i pracownicy. Po pierwsze w ostatnich latach miasto jest coraz częściej uwzględniane w rankingach najlepszych miast do życia, a po drugie wyrasta na biznesowe centrum. Jeżeli wahasz się, to powinieneś wiedzieć również, że:

  • od kilku lat sukcesywnie jest przeprowadzana akcja rewitalizacji najbardziej zaniedbanych dzielnic (m.in. Psie Pole),
  • nowe inwestycje we Wrocławiu powstają w różnych dzielnicach, również w pobliżu centrum (np. Promenady Wrocławskie),
  • we Wrocławiu jest coraz więcej dróg rowerowych – z pewnością docenisz tę wiadomość, jeżeli po mieście przemieszczasz się głównie rowerem.

Niezależnie od tego, jak lubisz spędzać wolny czas, we Wrocławiu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Obok tętniącego życiem centrum, w mieście systematycznie odbywają się wydarzenia kulturalne, na które również warto wygospodarować czas.

Gdzie szukać mieszkania we Wrocławiu?

Wzrastająca liczba mieszkańców powoduje, że nowe inwestycje we Wrocławiu są realizowane niezwykle dynamicznie. Wspomniane już Promenady Wrocławskie powstają na obszarze 15 ha w odległości zaledwie 10 minut od wrocławskiego Rynku. Jeżeli szukasz mieszkania w pobliżu centrum i jednocześnie z dostępem do terenów rekreacyjnych, to bardzo prawdopodobne, że ta inwestycja przypadnie Ci do gustu.

W ofercie spółki Vantage Development znajdują się również mieszkania powstające w ramach inwestycji Dorzecze Legnickiej. Dzięki dobrej komunikacji (w pobliżu znajduje się m.in. Dworzec Kolejowy Wrocław Mikołajów), bez trudu dotrzesz w dowolne miejsce Wrocławia. Możesz też wybrać lokal o metrażu, który jest Ci potrzebny – w ofercie dostępne są mieszkania o powierzchni od 25 do 96 m kw.

Szukasz mieszkania w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku charakterystycznego dla centrum? Nowe inwestycje we Wrocławiu powstają również na obrzeżach miasta – przykładem może być osiedle Kameralna Klecina. Gdy zamieszkasz przy ulicy Kobierzyckiej, będziesz mógł wypoczywać m.in. w Parku Klecińskim i Parku Południowym. Tylko od Ciebie zależy, pod który adres się wprowadzisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here