Meble w nowoczesnym wydaniu - salon, jadalnia

Masz przed sobą remont lub chcesz zmienić wystrój mieszkania? To świetny moment, by zmienić stare meble na prawdziwie nowoczesne wyposażenie, które nie dość że będzie wyglądać wybornie, to jeszcze będzie dużo praktyczniejsze w użytkowaniu. Jak jednak zacząć urządzanie nowego salonu?

Rozpocznij od rozrysowania planu działania – ilości i rodzaju mebli, dodatków itd. W razie większych problemów i braku zdecydowania zawsze możesz zwrócić się do specjalisty – architekta wnętrz lub znajomego z dobrym wyczuciem. Później przyjdzie czas na wybranie konkretnych mebli i dodatków – w tym momencie trzeba zdecydować się na produkty, które mają służyć wiernie przez lata. Zobaczcie, jakie propozycje meblowe dla Was przygotowaliśmy!

Sofy

Sofa to absolutne serce każdego domu, mieszkania i przede wszystkim salonu. Duży pokój to miejsce, w którym spotyka się cała rodzina, by wypocząć. To również miejsce, w którym przesiadujemy z gości. Dlatego należy zadbać o każdy szczegół. Podobnie wygląda sytuacja z jadalnią, która jest niejako pośrednim pomieszczeniem między kuchnią a samym salonem. Sofa powinna być przede wszystkim wygodna i dopasowana do potrzeb mieszkańców. Nowoczesność kanapy może przejawiać się na parę sposobów np. poprzez regulowane zagłówki, podłokietniki czy podnóżki. Ważna jest sama bryła sofy – powinna być raczej zbita i prosta (najlepiej prostokątna). Wybór kolorystyki i faktury trzeba dopasować do wystroju całego salonu.

Ławy i ławostoły

Przy sofie zwykle stoi stolik, ława albo…ławostół. Tutaj ponownie warto trzymać się prostoty kształtów. Wróćmy jednak do ławostołu, bo jest on ciekawą propozycją zwłaszcza dla mieszkań, w których salon okresowo zamienia się w jadalnię. Ławostół łączy funkcję ławy i stołu – w zależności od potrzeb łatwo można go złożyć i rozłożyć w dowolnym momencie. Ławostoły wspaniale prezentują się właściwie wszędzie, bo wybór rozmiarów, krojów i kolorów jest szeroki. Można oczywiście postawić na stolik, ale jeśli zależy nam na wielozadaniowości mebli (i nie mamy jadalni), to warto rozważyć zakup rozkładanego elementu wyposażenia. Nie musi to być koniecznie ława. Jej zakup można pominąć na rzecz innego typu szafki czy pufy.

Hokery

Hokery to nadal niepopularne siedziska. Kojarzą nam się głównie z wnętrzami klubów nocnych i barów, a mogą być ciekawym dodatkiem – zwłaszcza jeśli mamy przeznaczone miejsce na barek w naszym mieszkaniu czy domu. Hokery oprócz oczywistego praktycznego zastosowania niekiedy są prawdziwymi dziełami sztuki. Duża przestrzeń do wykorzystania pod samym siedziskiem to pole do popisu dla projektantów. Dobrze, jeśli elementy umeblowania są również ładne – wygoda i piękno sprawiają, że czujemy się w swoim domu swobodnie.

Hokery to siedzenia, które idealnie sprawdzą się również podczas imprez, spotkań i prywatek – zawsze to dodatkowe miejsca do siedzenia czy do ewentualnej degustacji alkoholu domowej roboty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here