Odporne na pogodę drzwi wejściowe

Podczas budowy lub remontu domu często wymieniamy okna i drzwi, aby zwiększyć poziom izolacji termicznej. Nowe technologie pozwalają na oszczędność na kosztach ogrzewania. Drzwi stanowią zarówno element dekoracyjny, jak i ochronny. To wejście do budynku, które zabezpiecza dom przed osobami nieproszonymi.

Modele drzwi zewnętrznych

Obecnie można spotkać na rynku, drzwi wykonywane z różnych materiałów. Najczęściej jest to drewno i metal. Tradycyjne drzwi z drewna muszą być wykonane z materiału wysokiej jakości. Deski wymagają sezonowania i zachowania odpowiedniego układu słojów drewna. Wszystko to zapobiega wypaczaniu się konstrukcji. Dodatkowo są one podatne na wilgoć i muszą być konserwowane środkami zabezpieczającymi przed wodą i opadami atmosferycznymi. Lepszym rozwiązaniem są drzwi stalowe. Powierzchnia jest pokrywana specjalnymi powłokami galwanicznymi oraz malowana farbami do użytku zewnętrznego. Tak przygotowane skrzydła drzwi są odporne na czynniki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne.

Cechy dobrych drzwi

Drzwi zewnętrzne muszą być odporne na próby włamania. Powinny posiadać dodatkowe wzmocnienie oraz system ryglowania. Zabezpieczeniem dodatkowym powinien być drugi zamek z certyfikatem. Każdy producent drzwi stalowych produkowanych obecnie stara się montować rygle zarówno w poziomie, jak i pionie. Tak zablokowane skrzydło łączy się dodatkowo z ościeżnicą. Powoduje to, że wyważenie drzwi staje się niemożliwe.
Drzwi montowane są w elewacji budynku, muszą więc ochronić wnętrze obiektu przed różnicą temperatur. Izolacja, która znajduje się wewnątrz konstrukcji ramy skrzydła drzwiowego, ogranicza utratę ciepła. W zależności od możliwości należy odpowiednio zabezpieczyć futrynę podczas montażu, aby zlikwidować odsłonięte elementy muru. Dobrze jest zastosować izolację ze styropianu.
Niedocenianą przez inwestorów jest ochrona przed hałasem. W przypadku budynków położonych w ruchliwych strefach można wyciszyć hałas dochodzący od strony ulicy. Pozwala ta na zwiększenie komfortu użytkowania pomieszczeń oraz zapewnienie spokoju mieszkańcom. Wysokimi parametrami cechują się produkty firmy Mikea mającej w asortymencie wiele modeli drzwi w różnych wymiarach zarówno do domów, jak i mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here