Urządzaj się oszczędnie, czyli jak nie przepłacać za prąd

0
1130

Budujesz dom i stoisz przed wyzwaniem polegającym na zaplanowaniu oświetlenia w każdym pokoju? Szukasz sprawdzonych, energooszczędnych żarówek? A może po prostu robisz niewielki remont i chcesz zmienić obecne żarówki na bardziej wydajne? Niezależnie od sytuacji, sięgaj tylko po sprawdzone rozwiązania!

Oświetlenie to… układ nerwowy każdego mieszkania?

Z instalacją elektryczną nie ma żartów. Zawsze należy dbać o to, żeby kable były nowe i nieuszkodzone, w którym miejscu w ścianie mogą się znajdować połączenia elektryczne i zawsze trzeba uważać przy majsterkowaniu w ich okolicy. Nie ryzykuj, zajmując się konserwacją i montażem kabli na własną rękę, jeśli nie należysz do grona fachowców. Możesz sobie zrobić poważną krzywdę. Nieco inaczej sytuacja wygląda kiedy planujesz zamontować lub wymienić żarówki. Do ich instalacji nie potrzebujesz odłączać prądu w całym pionie, wystarczy wyłączenie przełącznika. Bardziej skomplikowane niż wymiana żarówki na nową jest zaplanowanie, w którym pomieszczeniu przewidzieć na nie miejsce. Kuchnia i łazienka zdecydowanie są pokojami, które potrzebują najlepszego oświetlenia, skupiającego się na więcej niż na pojedynczym fragmencie pokoju. W obu przypadkach odpowiednie ustawienie kinkietów i żyrandoli zapewnia nie tylko komfort w trakcie korzystania mebli i sprzętów w nich umieszczonych, ale także bezpieczeństwo użytkownikom. Zwłaszcza w kuchni warto zaplanować oświetlenie padające na blat. Wtedy w trakcie przygotowywania potraw nóż nie omsknie się w cieniu rzucanym przez warzywo prosto na palec. To też pomoc przy dostrzeganiu kawałków skorupek, czy włosów kucharza, które wpadły do przygotowywanego dania i możliwość ich szybkiego usunięcia. O wiele łatwiej jest też zachować czystość na blatach kuchennych, ale także na płytkach i powierzchniach w łazience, kiedy światło pada na czyszczone powierzchnie. Nie jest tajemnicą, jak ważne jest zachowanie odpowiednich warunków w tych dwóch pomieszczeniach w celu uniknięcia wielu chorób i rozwijających się bakterii.

A może by tak… LED?

Jeśli lubisz kierować się w życiu rozsądkiem i oszczędzać, to na pewno spodobają Ci się żarówki halogenowe LED. To w miarę nowy wynalazek, który potrzebuje o wiele mniej energii elektrycznej niż klasyczne żarówki do działania. Przy okazji jest to produkt bardzo ekologiczny, długotrwale działający, z mniejszą emisją ciepła. Jest także w stu procentach zdatny do recyklingu i co najważniejsze, przy jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych i toksycznych substancji. Do zalet żarówek LED należą także jego barwy, o wiele lepiej oddające kolory w mieszkaniu, w domu, czy nawet w zakładzie pracy, w którym zostaną zamontowane. Sprawdzą się znakomicie, oświetlając nie tylko wnętrza domowe, ale także witryny sklepowe, biura, czy fabryki. A dzięki temu, że nie przepalają się tak szybko, jak klasyczne żarówki, możesz je instalować na różnych wysokościach i nie martwić się, że szybko trzeba będzie dokonać wymiany. Kiedy już przyjdzie taka konieczność, z uwagi na fakt, że żarówki LED nie nagrzewają się tak jak klasyczne modele, możesz wymieniać je na nowe od razu, bez czekania aż żarówka ostygnie. Nie czekaj z zakupem. Dokonaj go dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here