Jak powinien wyglądać prawidłowy i szczelny montaż okien?

Należy koniecznie mieć świadomość, że prawidłowy i szczelny montaż okien jest koniecznym warunkiem, by możliwe było zachowanie najwyższej możliwej klasy parametrów termoizolacji. Koniecznie należy również zaznaczyć, że bardzo sprawnie przeprowadzony będzie w stanie uchronić dom nie tylko przed powstaniem pleśni, ale również umożliwi na pełne wykorzystanie potencjału okien. Na czym jednak dokładnie polega dobry montaż, na co koniecznie powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Znaczenie montażu

Zdecydowana większość ludzi wybierając dobre okna z prawidłowy montażem, oczekuje, że efektywnie będą one w stanie strzec domu przed ewentualnym chłodem czy wilgocią, które będą napływały z zewnątrz. W trakcie dobory właściwego modelu rekomendowane jest zatem zapytanie się sprzedawcy w danym salonie nie tylko i wyłącznie o wartość przenikalności cieplnej Uw, ale także o ilość szyb w pakietach szybowych czy ich wartość Ug. Jest to oczywiście bardzo zrozumiałe podejście, ponieważ ludzie powinni szukać rozwiązań, które przyniosą im nie tylko oszczędności, ale również będą doskonałą inwestycją na lata.

Ciepły montaż okien i okna prawidłowo zamontowane

Koniecznie należy wiedzieć, że wykorzystanie pianki poliuretanowej jako warstwy termo-akustycznej przez lata było nie tylko niezwykle popularnym rozwiązaniem, ale również uznawane za zupełnie wystarczające jeżeli chodzi o zabezpieczenie okien.

Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że w praktyce stosowanie tylko i wyłącznie pianki, a także osłonięcie jej tynkiem nie będzie wystarczającym rozwiązaniem na dłuższy czas. Należy bowiem wiedzieć, że bez dodatkowych warstw zabezpieczających może to w konsekwencji doprowadzić nie tylko do stopniowej degradacji, ale również powstawania tzw. przewiewów. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji nie będzie wystarczające nawet ocieplenie budynku czy efektywniejszy pakiet szybowy.

Nie wszyscy również zdają sobie sprawę, że pianka montażowa przez porowatą strukturę jest bardzo podatna na wnikanie w jej głąb wilgoci. Należy pamiętać, że nie jest rekomendowane, by była ona wystawiana bezpośrednio na działanie promieni UV. Użytkownik będzie mógł zaobserwować pierwsze nieszczelności bez izolacji już po kilku latach.

Środki stosowane w montażu warstwowym

W jaki sposób profesjonalni montażyści dokonują izolacji łączenia okna z murem? Odbywa się to bowiem poprzez kolejne warstwy, które odcinają spoiwo okienne zarówno od czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Warto wiedzieć, że jednym z podstawowych rozwiązań będzie warstwa folii okiennej po dwóch stronach montowanego okna. Montażyści wykorzystują do tego celu także wysokiej jakości impregnowane taśmy rozprężne, które są w stanie zdać egzamin, jako warstwa izolująca spoiwo okna nie tylko i wyłącznie od zewnątrz, ale również wewnątrz i dookoła ramy. Z kolei taśmy i folia odpowiednio rozprężone dodatkowo będą niwelowały hałas napływający z zewnątrz.

Jakie są elementy szczelnego montażu okna?

Konieczne jest przede wszystkim przygotowanie ościeży, a także wyrównanie glifów. Jest to bowiem bardzo istotny etap, który będzie w stanie zapewnić ostateczną szczelność montażu. Ponadto warto zaznaczyć, że w przygotowywanym, a także wyrównywanym ościeżu montowane jest okno. Uszczelniane jest również złącze okienne, które zostało wypełnione pianką. Należy podkreślić, że on wewnętrznej strony bez problemu można zastosować wysokoelastyczną folię w płynie, która będzie w stanie dopasować się praktycznie do każdej powierzchni. Należy dodać, że bez dodatkowej warstwy pianka nie tylko i wyłącznie stopniowo nasiąkałaby wodą, ale również stałaby się pewnego rodzaju mostkiem termicznym.

Ponadto w montażu warstwowym możliwe jest także zastosowanie taśm rozprężonych, by uzyskać jeszcze lepsze parametry izolacyjne, a także skrócić czas montażu.

Osoby, które chciałyby się koniecznie dowiedzieć, w jaki sposób powinien być przeprowadzony nie tylko i wyłącznie prawidłowy montaż okien, ale również by był on odpowiednio szczelny powinny odwiedzić prawidlowymontaz.pl/prawidlowy-montaz.

Źródło: Komfort Radom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here