Taśma LED

Taśmy LED to dziś jedna z najchętniej wybieranych metod oświetlenia mieszkania. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że obecnie coraz rzadziej używamy górnego światła – często stawiamy na lampki i kinkiety. Ciężko się temu dziwić – mocne oświetlenie spływające na całe pomieszczenie bardzo często jest dla nas męczące i, nie oszukujmy się, niezbyt klimatyczne. Jakie są zatem zastosowania taśmy LED? Jeśli właśnie zadajesz sobie to pytanie, to świetnie! Przygotowaliśmy bowiem dla Ciebie przegląd inspiracji, które możesz wykorzystać w swoim domu.

Funkcja dekoracyjna czy użytkowa?

Zanim jednak zaczniesz tworzyć w głowie plan nowego oświetlenia mieszkania, musisz zadać sobie pytanie: „Czy taśma LED ma stanowić dla Ciebie wartość dekoracyjną, czy użytkową?”. Jeśli chcesz podświetlić półkę, zdecydowanie wystarczy Ci produkt o niższej mocy, ale być może myślisz o wyeksponowaniu blatu kuchennego. Wtedy z całą pewnością musisz pomyśleć również o funkcjonalności takiego rozwiązania. Co jak co – w kuchni powinieneś mieć możliwość komfortowego przygotowania posiłku.

Zastosowanie taśmy LED

Nie ulega wątpliwości, że zastosowań tego typu źródeł światła jest całe mnóstwo. Jeśli jednak szukasz konkretnych pomysłów na urządzenie swojego mieszkania – dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz listę sugestii, które z powodzeniem możesz wcielić w życie.

  • Dodatek do oświetlenia głównego – taśma LED świetnie sprawdzi się przy oświetleniu salonu, a konkretniej podwieszanego sufitu. W tym przypadku zdecydowanie powinieneś wybrać produkt z możliwością sterowania. Wtedy będziesz mógł swobodnie zmieniać barwę i natężenie światła zależnie od pory dnia i sytuacji.
  • Przy ciemnym wnętrzu mebla – aby każdorazowo nie irytować się przy szukaniu określonej koszulki czy butów, koniecznie pomyśl nad oświetleniem środka szafy. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w szafach o głębokości 60 cm i w tych głębszych, zabudowanych. To właśnie w ich tylnych częściach nierzadko zalegają ubrania, których możemy szukać godzinami.
  • Do podświetlenia schodów – kiedy wstajesz nocą i wędrujesz do kuchni tylko po co ś do picia i wracając na piętro boleśnie uderzasz o schody – wiele chciałbyś wtedy powiedzieć… Można tego uniknąć podświetlając schody taśmą LED i łącząc ją z czujnikiem ruchu, Jasne światło nikogo nie obudzi a Ty będziesz bezpieczny.
  • Klimatyczne oświetlenie sypialni – taśmy LED umieścisz za wezgłowiem łóżka, czy nawet pod nim. Tu również zmiana barwy światła, czy nawet jego koloru pomoże wyczarować Ci imponujące efekty.

Barwa klasyczna czy kolor?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, taśmy LED możemy rozróżnić ze względu na barwę światła, ale także ze względu na kolor.

  • Taśma w kolorze białym– wyróżniamy barwę ciepłą, zimną i neutralną. Który wybór będzie najlepszy? To jest zależne włącznie od Twoich preferencji. Pamiętaj, że możesz wybrać też taką ze sterowaniem i zmianą barwy.
  • Taśma wielokolorowa – czyli oświetlenie zawierające w sobie kilka kolorów. To rozwiązanie bardzo często spotykane w przypadku podświetlenia telewizorów bez funkcji ambilight. Taśmę wielobarwną możesz jednak zastosować w dowolnym miejscu. Najważniejsze aby wyraziła Twój styl.

Gdzie kupić produkt dobrej jakości?

Zarówno taśmy LED, jak i każde inne źródło światła, powinno być kupowane od zaufanych dostawców. Pamiętaj, żeby zawsze zwracać uwagę na renomę firmy, która ma dostarczyć Ci wybrany towar. W przypadku omawianych przez nas taśm LED sprawdzaliśmy szeroką ofertę frimy Kanlux, którą znajdziesz tu: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16230/tasmy-led-i-profile. To firma, która jest obecna na rynku od ponad 30 lat. 10 spółek w Europie, własne laboratorium badawcze i własna produkcja to atuty, dzięki którym Kanlux może pochwalić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. Pamiętaj, że kupując produkty w sprawdzonych sklepach zyskujesz pewność, że będą one bezpieczne i dobre jakościowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here