Siatka siatce nierówna, czyli przegląd popularnych siatek ogrodowych

Siatka niejedno ma imię. Doskonale wiedzą o tym wszyscy ogrodnicy, którzy odkryli i wykorzystują ich potencjał. Siatki czynią nasze życie łatwiejszym, pomagają w wielu pracach ogrodowych i umilają odpoczynek. Poniżej omawiamy najpopularniejsze i najbardziej przydatne rodzaje tych wielofunkcyjnych produktów.

1. Siatki cieniujące

Siatki cieniujące, zwane inaczej osłonowymi, posiadają szereg zastosowań, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie. Osłaniają one przed ulicznymi zanieczyszczeniami, kurzem, wiatrem oraz słońcem. Co więcej, są one estetyczną ozdobą i odgradzają przed spojrzeniami przechodniów. Wykorzystuje je się także w uprawie roślin szklarniowych.

Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Przede wszystkim na stopień zacienienia. Jeśli ma ona stanowić osłonę przed oczami sąsiadów, warto wybrać model o zacienieniu wynoszącym około 55% lub wyższym. 90% i więcej to gwarancja naprawdę skutecznej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Te, które osłaniają rośliny w szklarniach, powinny cechować się nieco niższym stopniem zacienienia, wynoszącym 42 lub 60%.

2. Siatki na woliery

Siatka na woliery znajduje się na działce każdego hodowcy. Bez względu na to, czy hodujesz kury czy gołębie, będzie ona po prostu niezastąpiona. Stworzy stabilne ogrodzenie, dzięki któremu ptactwo będzie bezpieczne. Siatki wolierowe można także z powodzeniem wykorzystać do tworzenia zagród tymczasowych.

3. Siatki przeciw kretom

Sposobów na pozbycie się kretów jest wiele. Żaden z nich nie jest jednak tak skuteczny jak siatka. Sprawia ona bowiem, że gryzonie w ogóle nie mają możliwości przedostać się do Twojego ogrodu. W jaki sposób? To bardzo proste. Montuje się ją pod ziemią, na głębokości ok. 30-40 centymetrów i stanowią zaporę, której żaden kret nie jest w stanie przekroczyć.

4. Siatki na ptaki

Gołębie uciążliwie pojawiające się i bałaganiące na balkonach to problem wielu mieszkańców miast. Niektórzy próbują je wypłoszyć za pomocą odstraszaczy, inni przy użyciu kolców. Znowu najskuteczniejszym sposobem okazuje się jednak siatka. Dzięki niej ptaki po prostu nie przedostaną się na Twoją posesję, a problem tworzonych przez nie zabrudzeń zniknie.

5. Siatki na oczka wodne

Oczka wodne muszą być czyste – w innym wypadku rozwiną się w nich glony. Jak wyeliminować ryzyko przedostawania się do przydomowego akwenu wszelkich zabrudzeń? Oczywiście za pomocą siatki. Jej rozpięcie na oczku skutecznie uniemożliwi liściom czy resztkom roślin docieranie w głąb niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here