Kawałek życia na placu zabaw

Każde pokolenie miało styczność z miejscem gdzie beztrosko można było oddać się szaleństwu wraz z rówieśnikami. Place zabaw są popularne od dawna. To miejsce, gdzie dzieci mogą aktywnie i kreatywnie spędzać czas i nawiązywać nowe kontakty z rówieśnikami, a rodzice chwilę odetchnąć. Na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się projektowaniem, realizacją i montażem takich miejsc.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli grupą docelową, która ma korzystać z gotowego placu zabaw są np. dzieci do 6-7 lat idealnie sprawdzi się drewniany plac zabaw, którego wielkość i dobór odpowiednich elementów pomoże dobrać projektant, który zaproponuje układ. Jednak ostateczna decyzja powinna należeć do klienta. W przypadku, gdy na placu mają przebywać dzieci, które ukończyły już 7 rok życia, dobrym rozwiązaniem jest połączenie liniarek, trampolin i ścieżek zdrowia. W projekcie można uwzględnić również szereg udogodnień mających na celu usprawnienie opieki na pociechami w czasie zabawy (np. wykonanie małej infrastruktury wraz z ławkami dla dorosłych). Jedną z takich firm jest https://www.avisplacezabaw.pl/, która w swoim portfolio ma kilka tysięcy udanych realizacji. Wybór urządzeń jest bardzo szeroki, a są to m.in:

  • trampoliny i huśtawki,
  • linaria,
  • karuzele, bujaki, piaskownice,
  • siłownie zewnętrzne i street workout,
  • a także małą infrastrukturę (m. in. ławki, kosze na śmieci, czy stojaki na rowery

Bezpieczeństwo

Jeżeli pojawią się obawy co do umiejscowienia placu, np. blisko ruchliwej ulicy, trzeba zwrócić uwagę czy wykonawca posiada w swojej ofercie również ogrodzenia, które skutecznie uchronią przed nieprzewidzianym wtargnięciem na jezdnię. Każdy plac zabaw powinien uwzględniać kwestie bezpieczeństwa dzieci, np. wszystkie śruby i nakrętki powinny zostać zaślepione specjalnymi nakładkami, przejścia na wysokości muszą zostać zabezpieczone odpowiednią wysokością barierek. Te i inne elementy sprawiają, że ryzyko nieszczęśliwego wypadku czy urazu jest zredukowane do minimum.

Zaufanie i opieka

Czym kierować się przy wyborze placu zabaw? Przede wszystkim ilością realizacji i ich różnorodnością. Wykonanie kilkuset czy kilkunastu tysięcy instalacji pozwala stwierdzić, że firma ma odpowiednie doświadczenie i kadrę wykonawczą. Warto przed wyborem, sprawdzić przykładowe realizację (często na stronach producentów jest zakładka, która zawiera takie informacje). Kolejnym aspektem jest gwarancja, która daje spokój, pewność i prawidłowe użytkowanie. Ostatnim równie istotnym elementem co gwarancja, jest oferowanie corocznych przeglądów, które pozwalają na wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości podczas użytkowania placu zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here