Rolety okienne – osłona dla Twojego domu

Wybór rolet jako systemu osłonowego przed słońcem to rozwiązanie korzystne z wielu punktów widzenia. Przede wszystkim, okazują się bardziej funkcjonalne w porównaniu do innych systemów osłonowych, zwłaszcza takich, jak tradycyjne żaluzje. Ponadto, rolety występują w wielu rozmaitych odcieniach kolorystycznych, co pozwala na ich dobór zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami. Poniżej przedstawiamy garść porad, dzięki którym dowiesz się jak dobrać rolety do okna w Twoich pomieszczeniach, by dobrze komponowały się z całością wystroju oraz spełniały swoje podstawowe funkcje.

Jak dobrać właściwe rolety?

Na początku należy zaznaczyć, że rolety są instalowane w celu spełniania kilku podstawowych funkcji. Do najważniejszych należy oczywiście ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, a przez to, także przed niepotrzebnym nagrzewaniem pomieszczeń. Funkcja ta jest istotna szczególnie w okresie letnim, gdy nadmiar słońca może dawać się we znaki. Ponadto, rolety instalowane są w celu zapewnienia prywatności osobom przebywającym wewnątrz pomieszczeń, uniemożliwiając zaglądanie do środka osobom przebywającym na zewnątrz. Warto także pamiętać o funkcji ozdobnej – rolety zazwyczaj dobierane są w taki sposób, by pasowały do aranżacji pomieszczenia, w którym będą się znajdować.

Przygotowując się do zakupu rolet, należy uwzględnić zarówno potrzeby praktyczne, jak i estetyczne. Wybierając materiał rolety, należy wziąć pod uwagę poziom nasłonecznienia, jaki pragniemy uzyskać w danym pomieszczeniu. W sypialni rodziców, dzieci lub gabinecie, warto zainstalować rolety zaciemniające, które pozwalają na znaczną regulację poziomu nasłonecznienia. W pomieszczeniach takich jak kuchnia, salon lub łazienka, warto zamontować rolety o jaśniejszej barwie. Zapewnią one prywatność osobom przebywającym wewnątrz, nie ograniczając przy tym ilości przepuszczanego światła.

Rolety w stylu Twojego wnętrza

Wybierając styl rolety, należy uwzględnić aranżację całego pomieszczenia. Polecamy dobierać rolety na samym końcu procesu aranżacji – zdecydowanie łatwiej dopasować rolety do koloru ścian, mebli i wystroju, niż na odwrót. Rolety występują w wielu odcieniach kolorystycznych oraz wzorach, co pozwala na ich dobór do poszczególnych pomieszczeń. Do salonu oraz pokoju dziecka pasować będą rolety pokryte modnymi wzorami, w przypadku sypialni, radzimy postawić na zmysłowe, wyraźne barwy.

W wyborze koloru rolet warto także uwzględnić stronę świata, w kierunku której wychodzą okna. W przypadku pomieszczeń nasłonecznionych od strony północnej lepszym rozwiązaniem będzie wybór rolet półprzezroczystych lub o jasnych, stonowanych barwach. Odnośnie do pomieszczeń intensywnie nasłonecznionych, optymalnym rozwiązaniem jest wybór rolet wykonanych z materiału nie tyle ciemnego co odbijającego światło. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego przegrzania pomieszczenia, co mogłoby mieć miejsce w przypadku wyboru rolet o intensywnie ciemnych barwach.

Na koniec warto wspomnieć, w jakim miejscu możemy zaopatrzyć się w rolety. Wśród producentów obecnych na naszym rynku, sporą popularnością cieszy się firma Karnix, z której ofertą zapoznasz się pod adresem: https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html. Karnix to uznany producent i dostawca różnych systemów osłonowych na okna, w tym rolet, żaluzji, karniszy oraz moskitier. Wśród dostępnych rolet znajdują się produkty o różnym sposobie montażu, wielkością, materiałem wykonania, typem okna, do którego są przeznaczone oraz wieloma innymi czynnikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here