Komfortowe i stylowe - łóżko idealne?

Jakie powinno być łóżko idealne? Po pierwsze – komfortowe. Nie zawsze pamiętamy o tym, że spędzamy w nim kilka godzin w ciągu doby i ma to wpływ na naszą kondycję. Po drugie – powinno również pod względem wizualnym sprzyjać nastrojowi. Aby naprawdę odpocząć po trudach dnia, zrelaksować się i wesprzeć organizm za pomocą niezastąpionego leku, jakim jest…zdrowy sen – postawmy na odpowiedni wystrój sypialni, w ramach którego kluczowym elementem jest nic innego, tylko łóżko.

Nowoczesne, czy retro?

W ostatnich latach prym wśród trendów wnętrzarskich wiodą dwa style: minimalizm oraz retro i ich mniej lub bardziej pomysłowe kompilacje. Bogata i różnorodna oferta mebli i akcesoriów designerskich pozwala każdemu stworzyć niebanalny wystrój salonu, kuchni, czy sypialni. Jeśli twórczo połączymy dwie cechy aranżacji – funkcjonalność i estetykę – wówczas możemy osiągnąć nietuzinkowy efekt. 

Każde miejsce spełnia jakieś funkcje i one w największym stopniu determinują wybór najistotniejszych dla tego pomieszczenia mebli – tak jest m.in. z łóżkiem w sypialni. Oczywiście, bardzo ważne są również inne elementy wystroju – np. firany, zasłony czy rolety w oknach, półki, szafki, oświetlenie, obrazy, plakaty i inne dekoracje ścian, dywany itd., jednak głównym punktem odniesienia do wszelkiego rodzaju aranżacji w sypialni jest łóżko.

Jakie powinno ono być? Na rynku znajdziemy łóżka w różnych stylach, kolorach i wymiarach. Niezmiennie, największą popularnością od kilku lat cieszą się jednak nowoczesne łóżka utrzymane w stylu minimalistycznym. Na drugim biegunie sypialnianej mody są łóżka nawiązujące do dawnych lat, czyli łóżka w stylu retro. Wielu zwolenników ma również styl skandynawski, który jest swego rodzaju połączeniem prostych form, z naturalnymi materiałami i elementami nawiązującymi do tradycji.

Styl minimalistyczny jest zdecydowanie najbardziej funkcjonalny, jednak w związku z tym, że towarzyszy mu często kolorystyka utrzymana w chłodnych tonacjach (biel, czerń i odcienie szarości), warto przełamywać go także innymi dodatkami, które ocieplą wystrój. 

W związku z tym coraz większym powodzeniem cieszą się np. proste w formie łóżka, ale urozmaicone kolorystycznie – modny jest np. kolor żółty, który świetnie współgra z zimnymi szarościami, grafitami itp. Sklepy oferują pełną gamę kolorystyczną łóżek.

Solidność to podstawa 

Nawet najbardziej stylowe łóżko nie spełni swojej roli, jeśli nie będzie wygodne, dlatego przy wyborze konkretnego modelu zwróćmy uwagę na kilka istotnych czynników, które mogą się okazać decydujące.

Nasza sypialnia nie jest duża? Być może warto wybrać łóżko dodatkowo wyposażone w szuflady i pojemniki, dzięki którym łatwo uporządkujemy wiele rzeczy, na które nie mamy miejsca? Mogą to być modele wyposażone w siłowniki gazowe, dzięki którym łatwo dostaniemy się do pojemników na pościel. 

W ofercie sklepów takich jak BIG Meble znajdziemy także łóżka z podwójnym, a nawet potrójnym stelażem, wykonanym z odpowiednio dobranego, trwałego drewna klejonego. 

Zwróćmy też uwagę na materiał wykończeniowy – od jego jakości zależeć będzie wygoda codziennego użytkowania łóżka. Powinien to być materiał odporny na zabrudzenia, solidny i trwały. 

Dopiero efektywne połączenie: modelu łóżka, jego konstrukcji, materiałów, z których zostało wykonane i kolorystyki daje gwarancję naprawdę udanego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here