Płytki betonopodobne to nie tylko szarości

Płytki betonopodobne są bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Architekci i projektanci wnętrz chętnie wykorzystują go przy aranżacji wnętrz budynków publicznych oraz mieszkalnych. Naturalny szary kolor betonu jest tym ulubionym, ale coraz częściej decydujemy się także na płytki w odcieniach ciepłego beżu lub pasteli.

Coraz więcej osób kochających styl nowoczesny i minimalistyczny podkreśla go za pomocą eleganckich betonopodobnych gresów i płytek. Płytki betonopodobne są surowe, chłodne i pasują do minimalistycznych lub nawet futurystycznych wnętrz. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z ich pomocą stworzyć przytulnego pomieszczenia w domu. Czasami wystarczy siła dodatków, tekstyliów, dekoracji czy oświetlenia by dodać nieco ciepła wnętrzu, a jednocześnie zachować jego dominantę, czyli surowość cechującą nowoczesny styl.

Płytki betonowe w kolorze szarym, a może beżowym?

Beton we wnętrzach powoli staje się jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych. Stosując go do pokrycia podłóg i ścian możemy osiągnąć interesujący, nieco surowy i monochromatyczny efekt. Wybierając płytki betonopodobne do wnętrz warto zwrócić uwagę nie tylko na klasyczne szarości, ale także na ciekawy grafit czy beże.

Beton nie musi równać się szarość. To jego naturalny kolor, ale nic nie stoi na przeszkodzie by we wnętrzu zastosować gresy betonopodobne w kolorze beżowym czy pastelowym. Przykład? Beżowe płytki ścienne i podłogowe hiszpańskiej marki Porcelanosa https://www.iglazura24.pl/betonopodobne-plytki/porcelanosa. Wytrzymałe i piękne gresy znakomicie zaprezentują się jako pokrycie podłogi na tarasie lub patio, szczególnie w budynkach o nieco staroświeckim charakterze. A to czyni betonopodobne płytki bardzo uniwersalnym pokryciem pasującym także to budynków w stylu bardziej klasycznym.

Faktura płytek betonopodobnych

Faktura płytek betonopodobnych to kropka nad „i”

Tak naprawdę to faktura betonu jest tym, co zachwyca projektantów chętnie stosujących go do urządzania nowoczesnych domów i mieszkań. Już sam wybór płytek w beżowym odcieniu złagodzi surowość faktury betonu i doda ciepła naszej sypialni czy kuchni. Płytki betonopodobne Porcelanosa to produkty, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Mają chropowatą fakturę i matowe wykończenie, dzięki czemu pięknie zaprezentują się w salonie, sypialni, holu, kuchni czy jadalni.

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym może być zastosowanie płytek betonopodobnych o wzorze mozaiki z trójwymiarową fakturą. Jest to wzór wprost stworzony do zastosowania w nowoczesnej łazience lub salonie kąpielowym. Kolekcja Porcelanosa Rodano Mosaico dostępna jest w formie podłużnych panel o wymiarach 31,6 x 90 cm, dzięki czemu układając je poziomo na ścianie sprytnie ukryjemy łączenia.

Wszystkie kolekcje betonopodobnych płytek ściennych i podłogowych hiszpańskiej marki Porcelanosa znajdziesz w sklepie  Biblioteka Glazury https://iglazura24.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here