Narożnik, a może kanapa i fotele? To jedno z pytań, które pojawia się przy meblowaniu pokoju gościnnego. Na co warto się zdecydować?

Niezależnie od tego, czy funkcje pokoju dla gości pełni równocześnie nasz salon, czy nie – aranżacja pokoju gościnnego powinna opierać się przede wszystkim na zapewnieniu gościom odpowiedniego komfortu . Z czym się to wiąże? W pokoju powinno znaleźć się w takim wypadku łóżko albo meble wypoczynkowe pozwalające na przenocowanie. Czy w tej roli sprawdzi się narożnik?

Narożnik, czyli dwa w jednym

W sklepach meblowych możemy znaleźć szeroką gamę narożników – od tych niewielkich aż do modeli mających nawet około 3 metrów długości. Narożnik to mebel kojarzony najczęściej z salonem, ale również możemy wybrać go do pokoju gościnnego. Dlaczego warto się wtedy na niego zdecydować?

Przede wszystkim narożnik z funkcją spania to mebel funkcjonalny, który może pełnić dwie funkcje jednocześnie. Przede wszystkim może on oferować komfortową przestrzeń do wypoczynku, na przykład do oglądania telewizji czy do spotkań z najbliższymi przy kawie czy herbacie. Z drugiej strony możemy zdecydować się na mebel posiadający funkcję rozkładania – dzięki temu może być one przekształcony w łóżko dla dwóch osób.

Jak wybrać najlepszy narożnik?

Jeśli chcemy zakupić dobry narożnik, powinniśmy zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Powinien być wykonany z wysokiej jakości drewna i pianek, a także obity wytrzymałym i atrakcyjnie wyglądającym materiałem.

Najlepiej unikać narożników wykonanych w całości z pianek, bez wzmocnienia sprężynami – takie modele szybciej się niszczą i nie wyglądają tak estetycznie. Zdecydowanie najwygodniejszy będzie narożnik posiadający siedziska i oparcia z dużych poduszek, tworzących osobne sekcje.

Zwróćmy również uwagę na sposób rozkładania narożnika – najlepiej, aby był on wyposażony w system ułatwiający rozkładanie i składanie, a w środku posiadał przegrodę do przechowywania pościeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here