Naklejki do pokoju młodzieżowego – poradnik dla poszukujących inspiracji

0
1016

Pokój młodzieżowy bywa dość trudny w aranżacji i dekoracji. Wynika to z prostych przyczyn. Przede wszystkim – dzieci, które osiągnęły już wiek kilkunastu lat, mają zazwyczaj wyrobiony (przynajmniej w zalążkowej formie) własny gust estetyczny. Należy go oczywiście uwzględnić w czasie urządzania pokoju – wszak to nasza pociecha będzie w nim mieszkać. Ponadto, gusta młodzieży są dość zmienne – jednego dnia podoba im się jedno rozwiązanie, innego dnia – zupełnie inne. Dlatego, poszukując inspiracji w urządzaniu pokoju młodzieżowego, polecamy zapoznać się z ofertą naklejek na ścianę. Są to ozdoby tanie, łatwe w nakładaniu oraz występujące w dziesiątkach (a nawet setkach) rozmaitych wersji. Z pewnością – każdy nastolatek znajdzie coś dla siebie.

Pomysły na naklejkę na ścianę do pokoju młodzieżowego

Naklejki do pokoju młodzieżowego mogą przedstawiać najróżniejsze motywy. Przeglądając dostępne, powinna nam towarzyszyć nasze dziecko – można również całkowicie powierzyć mu wybór konkretnego typu naklejki. Nastolatek sam powinien zresztą wiedzieć – co mu się podoba i co go interesuje.

Tym bardziej że to właśnie indywidualne zainteresowania i hobby są głównym motywem naklejek do pokoju młodzieżowego. Najchętniej wykorzystywane to te związane ze sposobem spędzania wolnego czasu lub przynależnością do konkretnej subkultury. Przykładowo – popularne naklejki dla młodych skate’ów to te przedstawiające deskorolkę, hulajnogę lub jeżdżącego na nich chłopaka. Również amatorzy piłki nożnej lub koszykowej znajdą naklejki z motywami dedykowanymi dla nich.

Nie mniej chętnie nastolatkowie sięgają po naklejki przedstawiające postaci znane, uważane przez nich za bohaterów lub autorytety. Znajdziemy między innymi naklejki ze znanymi postaciami ze świata nauki, sportu, filmu, sztuki lub muzyki. Warto odnotować, że w ostatnim czasie rośnie popularność na naklejki przedstawiające osoby, które niedawno zmarły. Przykładowo – naklejki „czczące” pamięć Diego Maradony zyskały w ostatnim czasie znacząco na popularności.

Naklejki motywujące do pokoju nastolatka

Również naklejki w formie napisów są dobrym pomysłem na dekorację pokoju nastolatka. Szczególnie gdy nasze dziecko ma problemy z systematyczną nauką lub pracą nad sobą. Wówczas, warto wybrać naklejki przedstawiające hasła motywujące, dopingujące, zachęcające do pracy do osiągnięcia wybranego celu. Popularne pomysły to napisy „Uwierz w swoje możliwości i nigdy się nie poddawaj”, „myśl pozytywnie”, „do what is right, not what is easy”.

Naklejki w formie napisów mogą również być związane ze sposobem, w który nastolatek lubi spędzać czas wolny. Popularne są między innymi naklejki dedykowane dla młodych graczy, amatorów rozgrywek na konsoli lub komputerze. „Gaming zone”, czyli „Strefa gracza” to świetny pomysł na naklejkę personalizującą pokój naszej pociechy.

Dla amatorów siłowni i wysiłki fizycznego – polecamy naklejki prezentujące motywy związane właśnie z tym tematem. Do wyboru mamy między innymi naklejki dużych rozmiarów, łączące przedstawienia ciężarków i hantli z hasłami motywującymi i zachęcającymi do większego wysiłku. Przykładowe to napis: „Nie ma braku czasu, jest tylko brak chęci”, zestawiony z przedstawieniem męskiej, umięśnionej ręki dźwigającej hantle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here