Pościel lniana

Kto z nas nie lubi się dobrze wyspać? Jest sprawą oczywistą, że porządny sen pozytywnie wpływa na funkcjonowanie każdego człowieka. Dlatego, warto dołożyć starań i zainteresować się tym, jaki wpływ na jakość naszego snu ma nasza pościel. A wpływ ten jest bardzo duży. Tym bardziej, że w określonych porach roku warto wymieniać pościel na inną, która będzie lepiej izolować termicznie nasz organizm oraz chronić przed wyziębieniem. Poniżej podpowiadamy – dlaczego pościel lniana to wybór optymalny oraz jakie racje przemawiają za jej stosowaniem.

Len – ekologiczny i właściwy wybór

Nie będzie wielkim zaskoczeniem gdy zdradzimy, że najlepiej śpi się pod pościelą wykonaną z materiałów naturalnych. Do najczęściej wykorzystywanych należy bawełna – materiał przyjemny w dotyku, wytrzymały i odporny. Jest to materiał łatwo dostępny i tani – zdecydowana większość tekstyliów używanych na co dzień jest wykonana z bawełny.

Len to materiał rzadziej wykorzystywany, jednak pod wieloma względami bardziej atrakcyjny. Produkuje się go z rozmaitych odmian rośliny o tej samej nazwie, występujących w wielu regionalnych wersjach. Włókna lnu powstają z łodyg tej rośliny, są wytrzymałe i odporne na rozciąganie, a przede wszystkim – w pełni naturalne. Ponadto, w czasie obróbki lnu nie powstają żadne szkodliwe odpady – jedynym są naturalne, nieszkodliwe pyłki.

Pościel lniana – dlaczego jest właściwym wyborem

Pościel lniana jest atrakcyjna wizualnie, przyjemna w kontakcie z powierzchnią ciała oraz miękka. Sen pod nią jest regenerujący oraz głęboki, sprzyja intensywnemu odpoczynkowi oraz obniża szok po porannej pobudce. A to za sprawą jej przepuszczających powietrze właściwości. Jest to materiał oddychający, który przeciwdziała przegrzaniu organizmu w czasie snu. Jednocześnie – dobrze odprowadza wilgoć, dzięki czemu rano budzimy się rześcy. Tym samym, len przeciwdziała powstawaniu kolonii bakterii, grzybów i drobnoustrojów, dla których pościel nasiąknięta potem jest doskonałym środowiskiem. Mówiąc wprost, jest to pościel antybakteryjna i antyalergiczna.

Pościel lniana jest ponadto wytrzymalsza od pościeli bawełnianej. W zależności od gatunku lnu użytego w produkcji – może być nawet 2-3 razy wytrzymalsza. Dodatkową zaletą jest fakt, że pościel lniana jest odporna na pranie. W zasadzie – co jest dość paradoksalne – pranie pozytywnie wpływa na materiały lniane. Stają się miększe, gładsze oraz przyjemniejsze w dotyku.

Wybór pościeli lnianej to więc wybór długoterminowy, możemy mieć pewność, że będzie nam służyć przez długie lata, a częste pranie i używanie nie doprowadzi do jej przedwczesnego zużycia.

Pościel lniana sklep internetowy

Wszystkim osobom poszukującym atrakcyjnych pościeli lnianych polecamy zapoznać się z ofertą Il Letto, sklepu internetowego specjalizującego się w dystrybucji pościeli lnianej. Znajdujące się w niej pościele są wykonane z lnu wysokiej jakości, wytrzymałego i poddanego specjalnej obróbce. Poszewki na poduszki są stworzone z wykorzystaniem lnu zmiękczonego, co gwarantuje jeszcze przyjemniejsze doznania w czasie snu.

Warto rozważyć wybór pościeli lnianej jeśli zależy ci na zdrowym i komfortowym śnie, a także – na estetycznych aspektach swojej sypialni. Pościel lniana z Il Letto przedstawia przyjemne dla oczu, delikatne odcienie, łatwo wkomponowujące się w różne aranżacje sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here