Meble do salonu

Aranżowanie salonu nie musi być trudne, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Zapoznanie się z tą tematyką jest bardzo pomocne szczególnie w kwestii wyboru mebli do salonu. W dzisiejszym poradniku znajdziecie kilka wskazówek, które pomogą Wam urządzić wygodny pokój dzienny.

Jak urządzić salon w mieszkaniu? Kilka praktycznych porad

Pierwszą rzeczą, na jaką musicie zwrócić uwagę, zanim zaczniecie wybierać meble do salonu, jest rozmieszczenie okien, drzwi i gniazdek elektrycznych. Pokój dzienny jest na ogół pomieszczeniem, z którego korzysta się najczęściej, dlatego uwzględnienie tak podstawowych kwestii jest niezbędne, jeśli chcecie uniknąć aranżacyjnych wpadek i nietrafionych decyzji. Kolejnym aspektem, którym powinniście się zająć, są strefy użytkowe. Wyznaczenie granic i podzielenie wnętrza na mniejsze części według pełnionych funkcji, pomoże Wam nie tylko wygospodarować odpowiednią ilość miejsca na każdą z nich, ale i sprawnie uporządkować przestrzeń.

Jak urządzić salon w mieszkaniuWyznaczenie stref funkcjonalnych ułatwi Wam także wybór mebli do salonu, bo wiedząc jakimi możliwościami dysponuje każda z nich, będzie Wam łatwiej oszacować na jakie wyposażenie i w jakiej ilości możecie sobie pozwolić. Samodzielne urządzanie salonu niesie ze sobą ryzyko popełnienia wielu błędów, dlatego dobrze jest jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań, przemyśleć kwestię aranżacji i realnie ocenić predyspozycje wnętrza. Kupowanie mebli do salonu na oko to nie najlepszy pomysł, jeśli wziąć pod uwagę rolę tego pomieszczenia. Pokój dzienny to już nie tylko miejsce do wypoczynku i oglądania telewizji, ale i spotkań, pracy czy spożywania posiłków.

Wybieramy meble do salonu – dopasuj ich ilość do wielkości wnętrza

Biorąc pod uwagę wszechstronność, jaką wyróżnia się salon w pełnionych przez niego funkcjach, na kolejnym etapie będziecie musieli wyposażyć go w odpowiedniego rodzaju meble. Zanim jednak się za to zabierzecie, zaplanujcie przestrzeń i zróbcie wstępny zarys tego, co finalnie chcielibyście uzyskać. Trzymając się planu będziecie mogli nie tylko łatwo kontrolować prace, ale i wykonywać modyfikacje bez obaw o końcowy efekt. W taki sposób nie narazicie się też na zbędne koszty związane z zakupem zbyt dużej sofy czy wyborem nieodpowiedniego stolika.

Meble do salonu, na jakie się ostatecznie zdecydujecie, muszą odpowiadać wielkości wnętrza. Wstawianie do małego pokoju dziennego zbyt dużej ilości elementów to kiepski pomysł, który w praktyce ma naprawdę niewiele wspólnego z komfortem. Jeśli zależy Wam na tym, aby dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń, to postawcie przede wszystkim na te rozwiązania, które odpowiadają Waszym potrzebom i preferencjom. Całkiem sporo fajnych i praktycznych mebli do salonu posiada w swojej ofercie internetowy sklep meblowy Wonder.

Meble do salonu

Meble do salonu, z których nie warto rezygnować

Pokój dzienny, który pełni funkcje reprezentacyjne, musi zostać urządzony równie pięknie, co i praktycznie. Niezbędnym meblem do salonu, bez którego to pomieszczenie zdecydowanie się nie obejdzie, będzie zatem sofa. Tradycyjne komplety wypoczynkowe to już na szczęście przeszłość, jednak wygodne miejsce do siedzenia ciągle się przydaje i jest mile widziane w tych wnętrzach. W zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujecie, możecie zdecydować się tylko na sofę lub zestawić ją z dodatkowym fotelem. Jeśli natomiast planujecie jeszcze wydzielić w pokoju dziennym kącik jadalniany, to niezbędny będzie także stół z krzesłami.

Kolejna pozycja obowiązkowa w tym pomieszczeniu? Oczywiście stolik kawowy. Przyjemnie jest przecież usiąść na sofie i popijać kawę w jego towarzystwie, prawda? Takie meble do salonu na Wonder znajdziecie w wielu różnorodnych stylach i wariantach kolorystycznych, a to z pewnością ułatwi Wam wybranie idealnego modelu. Co oprócz tego przyda się w pokoju dziennym? Z pewnością praktyczne meble do przechowywania. Komoda z szufladami, regał czy dodatkowe szafki będą strzałem w dziesiątkę, szczególnie w małych i ciasnych mieszkaniach, gdzie salony bardzo często pełnią także rolę biura lub sypialni.

Jak ustawić meble w salonie

Jak ustawić meble w salonie, aby był wygodny i funkcjonalny?

Pamiętajcie, że wybór mebli do salonu to tylko połowa sukcesu. Jeśli chcecie swobodnie i komfortowo z nich korzystać, musicie dobrze przemyśleć ustawienie wszystkich elementów. Pomiędzy poszczególnymi strefami funkcjonalnymi powinniście zostawić na tyle przestrzeni, aby poruszanie się po salonie było wygodne i nie sprawiało żadnych trudności. Przykładowo: w sytuacji, gdy zdecydujecie się urządzić w pokoju dziennym kącik jadalniany, zadbajcie o to, aby pomiędzy stołem z krzesłami, a strefą wypoczynkową została zachowana odległość co najmniej 50-60 cm.

Kwestia lokalizacji sofy czy stolika kawowego, wbrew pozorom także nie jest oczywista. Żaden z tych mebli do salonu nie będzie czuł się dobrze ustawiony ani tuż przy wejściu do pokoju, ani pod samym oknem. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zachowanie właściwych proporcji i umieszczenie tej pary pod jedną ze ścian lub (w przypadku większego metrażu), wygospodarowanie dla nich dostatecznej ilości miejsca pośrodku pomieszczenia. Sofa będzie mogła wówczas zgrabnie wyznaczyć granice pomiędzy strefami użytkowymi i oddzielić kącik jadalniany od kącika wypoczynkowego w salonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here