przedpokój

Przedpokoje często są pomieszczeniami o stosunkowo małej funkcjonalności. Traktowane są po macoszemu, przez co niejednokrotnie zdarza się, iż mają bardzo małe rozmiary. Wszechobecne drzwi do kolejnych pomieszczeń także nie ułatwiają umieszczenia w tym miejscu żadnego mebla. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może ułatwić zagospodarowanie tej przestrzeni. Wystarczy sięgnąć po szafę, która jest idealnie dopasowana do przedpokoju swoim rozmiarem.

Czy w ogóle warto wstawiać szafę do przedpokoju?

Przedpokój to miejsce, w którym chcemy zostawić obuwie po przyjściu ze spaceru, odwiesić parasolkę czy płaszcz. Jeśli posiadamy kilka ubrań wierzchnich na daną porę roku, warto również trzymać je w jednym miejscu, aby z łatwością sięgnąć po to, które w danej chwili najbardziej nam odpowiada. Bez wątpienia przedpokój to także idealne miejsce na przechowywanie wszystkich par butów, na różne pory roku.

Właśnie dlatego jednym z doskonałych wyborów może być umieszczenie szafy w przedpokoju. Pozwoli na przechowywanie wszystkiego, co niezbędne w tym miejscu, zaczynając od butów, poprzez płaszcze i kurtki, a kończąc na szalikach czy czapkach.

Szafa do wąskiego przedpokoju

W wielu przedpokojach niestety nie ma zbyt wiele miejsca. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie może się tam znaleźć wygodna i funkcjonalna szafa. Wręcz przeciwnie – może i nawet powinna zostać tam umieszczona, gdyż dzięki temu sam przedpokój stanie się bardziej użyteczny, a w pokojach zrobi się nieco więcej miejsca na inne rzeczy. Jak zatem wybrać tę odpowiednią?

W takich przypadkach polecamy wąskie szafy do przedpokoju, które są dedykowanym rozwiązaniem do tych najmniej funkcjonalnych pomieszczeń. Zostały zbudowane w taki sposób, aby ich głębokość pozwalała na umieszczenie nawet w ciasnym pomieszczeniu, bez ograniczania już i tak małej przestrzeni. Doskonale mieszczą w sobie buty czy dodatki do ubrań, a także podręczne okrycia, jednocześnie nie zajmując nadmiernie miejsca.

Szafy do wąskich przedpokojów mogą być przygotowane w różny sposób. Mogą mieścić w sobie zarówno półki na buty, jak i na dodatkowe elementy garderoby, jak choćby rękawiczki i kapelusze. Mogą także być wyposażone w miejsce na płaszcze czy dodatkowe, odkryte półeczki, na których można umieścić drobne akcesoria, przydatne przed wyjściem z domu.

Szafa z lustrem

Doskonałym pomysłem może być także zakup szafy z lustrem umieszczonym na drzwiach. Dzięki temu nie będzie już konieczne poszukiwanie samego lustra ściennego, a jednocześnie cała przestrzeń zostanie optycznie powiększona i rozjaśniona. Szafa z lustrem to także wielka wygoda, gdyż umożliwia przejrzenie się od góry do dołu tuż przed wyjściem i wprowadzanie ostatnich poprawek w wyglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here