zbiornik wodny

Zbiorniki wodne w ogrodach to popularne rozwiązania, które nadają tym miejscom niesamowitego wyglądu i klimatu. Ich urok jest jeszcze większy, kiedy znajdują się w nich takie elementy, jak fontanna lub kaskada. Do nich wszystkich potrzebna jest jednak pompa, która zapewni ruch wody. Zapoznaj się bliżej z jej parametrami i ciesz się idealną pracą oraz unikatowym wyglądem twojego oczka wodnego.

Wyjątkowo urodziwe efekty i praktyczne zastosowania

Zacznijmy od tego, że pompy do oczka wodnego znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich zbiornikach, nawet w tych, w których fontanna czy kaskada nie zostały przewidziane. Wszystko dlatego, że wymuszają obieg wody, a to oznacza, że mogą przeprowadzić ją również przez system filtrów, które ją oczyszczą. Dzięki temu oczko wodne szybko nabierze świeżego wyglądu i zachowa go przez długi czas. Pompy w analogiczny sposób wspomagają napowietrzenie i wyrównanie temperatury w zbiorniku, co sprawia, że warunki w nim panujące stają się lepsze do rozwoju roślin czy małych rybek.

Jednocześnie, jak już zostało powiedziane, pompy idealnie sprawdzają się do napędzania kaskad i fontann. Wiele z nich posiada moduł wyrzutu wody, dzięki czemu nie są potrzebne dodatkowe urządzenia, aby uzyskać efektowne rozpryski.

Pompa energooszczędna

Co bardzo ważne, każda pompa ogrodowa powinna być dostosowana do stałej pracy, a jednocześnie musi zapewniać efektywne korzystanie z energii elektrycznej. Będąc energooszczędnym urządzeniem, nie podniesie rachunków, a zapewni wszystkie, wymienione wyżej korzyści. Przykładem może być w tym zakresie pompa PEN ECO, która w porównaniu ze starszymi modelami pomp prowadzi do obniżenia rachunków nawet o 60%.

Trwałość i bezpieczeństwo

Urządzenie elektryczne pracujące w środowisku wodnym musi być wykonane z wytrzymałych materiałów, które poradzą sobie niezależnie od tego, jakie warunki zewnętrzne panują. Co więcej, powinny zapewniać możliwość pracy zarówno w środowisku słodko- jak i słonowodnym, dzięki czemu będą uniwersalnym rozwiązaniem do każdego zbiornika. Materiały powinny być także odporne na uszkodzenia wykonane przez zwierzęta i nietoksyczne dla środowiska.

Równie ważne są systemy zabezpieczeń, umieszczone w pompach wodnych. ich zadaniem jest zabezpieczenie przed takimi sytuacjami jak praca poza wodą, przegrzanie czy przepięcie. Dzięki temu nie będzie trzeba obawiać się o żadne, przykre wypadki.

Łatwa konserwacja

Podobnie jak wszystkie urządzenia, pompa narażona jest na zabrudzenie. Dlatego powinna być wyposażona w odpowiedni prefiltr, który zmniejszy szansę na dostanie się do niej zanieczyszczeń, znajdujących się w wodzie. Dzięki temu nie będzie wymagała częstego czyszczenia, a jej konserwacja stanie się prostsza, rzadsza i pociągająca za sobą mniejsze koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here