Kinkiety z abażurem - idealny sposób na przytulne wnętrze

Wprowadzenie wyjątkowej atmosfery w domu przy pomocy odpowiedniej aranżacji wnętrza to nie lada wyzwanie. Znaczenie mają meble, które mogą być bardziej lub mniej surowe, ściany pokryte tapetą lub farbą. Końcowy efekt to połączenie wielu odpowiednio dobranych elementów. Nie mniej, w tym kontekście kluczową rolę bez wątpienia odgrywa oświetlenie. To ono bezpośrednio przyczynia się do atmosfery panującej w pomieszczeniu. Tę funkcję przypisać można w szczególności kinkietom.

Razem, albo osobno.

Gdy decydujemy się na zamontowanie kinkietów w naszym pomieszczeniu, zazwyczaj musimy określić, czy wolimy, aby stanowiły one główne źródło światła, czy nie. Pozwoli nam to na podjęcie decyzji odnośnie ilości zamontowanych przy ścianie lamp. Możemy zdecydować się na umiejscowienie pojedynczego kinkietu a abażurem nad biurkiem lub toaletką, czy miejscem, w którym zazwyczaj czytamy książkę. Odpowiednio dobrany klosz pozwoli nam na wykonywanie wybranej czynności w miejscu dobrze oświetlonym, ale nadal zachowując przytulny klimat reszty pomieszczenia. Jeśli potrzebujemy w wybranych miejscach większej ilości światła, to dobrym rozwiązaniem będą kinkiety podwójne.

Kinkiety będą wyglądały dobrze również w parze, szczególnie z zachowaniem zasady symetrii. Możemy umiejscowić po jednym z nich po obu stronach obrazu, lustra, czy jakiejkolwiek innej ozdoby znajdującej się na ścianie. Kinkiety zazwyczaj chodzą w parze z lampami wiszącymi, które stanowią główne źródło światła. Niekiedy możemy kupić je w zestawie, tak aby pasowały do siebie stylistycznie. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przyciemniania głównego źródła światła, tak aby współgrało z kinkietami tworzącymi wyjątkowy klimat. Takie pomieszczenia najczęściej zaaranżowane są w sposób wykwintny i dobierane są do nich kinkiety z abażurem w stylu klasycznym.

Gwarancja wyjątkowej atmosfery

Nic dziwnego, że różnego rodzaju kinkiety z abażurem to rodzaj lamp niejednokrotnie stosowany w muzeach, czy hotelach. Dzięki niemu jesteśmy w stanie uzyskać taki efekt, jakiego nigdy nie da zwykła lampa wisząca. Jeżeli zależy nam na stworzeniu klimatu przytulnego i ciepłego a nasze pomieszczenie samo w sobie jest dosyć ciemne i chcemy to podkreślić, to bez wątpienia powinniśmy postawić na grubą tkaninę abażuru. Takie rozwiązanie sprawi, że światło będzie skierowane w jeden punkt. Możemy wykorzystać to w celu podkreślenia jakiegoś elementu naszego pomieszczenia. Na przykład skierować światło na komodę z ustawionymi ozdobami, czy zdjęciami.

W przypadku kinkietów mamy możliwość zabawy światłem, które samo w sobie będzie stanowiło dekorację. Kinkiety z abażurem, zależnie od tego, jakiego typu jest to klosz, stanowić mogą zarówno element dekoracyjny, jak i funkcjonalny. Dekoracyjny efekt uzyskamy, gdy zdecydujemy się na abażur nieprzezroczysty, ale otwarty od góry i od dołu. Stworzymy dzięki temu wyjątkowy klimat i sprawimy, że na pustej ścianie zadzieje się coś ciekawego. Możemy również zdecydować się na kinkiet, który świeci tylko do góry lub tylko na dół. Oczywiście ta pierwsza opcja będzie przyczyniała się do przytłumionego światła w pomieszczeniu. Natomiast w drugim przypadku, gdy światło będzie skierowane w dół z możliwością jego regulowania, kinkiet spełni funkcję zadaniową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here