Sofa glamour – sofa Prado

0
2272

Już w XVII wieku, we Włoszech na salony wkroczył mebel o nazwie cassapanca. Stanowił on prototyp dzisiejszej sofy, tylko pierwotnie przedstawiał się w wersji drewnianej, dość twardej i raczej mało wygodnej w użytkowaniu. Obecnie sofa bez wątpienia stanowi centralny punkt wyposażenia każdego pokoju dziennego, zwanego najczęściej salonem.

W zależności od wielkości domu czy mieszkania i upodobań właścicieli, miejsce to pełni różne funkcje. Bez wątpienia stanowi wizytówkę domu – to właśnie w salonie przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia okolicznościowe. Bardzo często jednak ma charakter nie tylko wizytowy, ale też wypoczynkowy a jednocześnie może być miejscem rozrywki. W salonie zwykle odpoczywamy oglądając telewizję, czytając, spotykając się z innymi członkami rodziny i znajomymi.

Niejednokrotnie służy też jako miejsce do snu, a sofa zajmuje zwykle centralny mebel na tym obszarze. Urządzając pokój pełniący funkcję salonu należy odpowiednio dobrać sofę pod względem kilku podstawowych kryteriów, zwracając szczególną uwagę na jej jakość. To ona stanowi o funkcjonalności i wytrwałości mebla.

Rodzaje sof ze względu na następujące aspekty

Rozmiar pokoju

Powinien stanowić podstawowe kryterium wyboru. Wielkość salonu determinuje decyzję, na jakiego rozmiaru sofę można sobie pozwolić. Na mniejszej powierzchni sprawdzą się niewielkie sofy wypoczynkowe, które nie ograniczą swobody poruszania się po pomieszczeniu i nie stworzą wrażenia „zapchania” pokoju. W większych salonach można pozwolić sobie na sofy kilkuosobowe, również z możliwością rozłożenia.

Materiał wykonania

Rodzaj obicia sofy zależy od czynników estetycznych, ale też w dużej mierze funkcjonalnych – jeżeli w otoczeniu są dzieci lepiej lepiej dobrać tapicerkę bardziej odporną na zabrudzenia oraz uszkodzenia. Takim tworzywem jest skóra naturalna ponieważ dość sprawnie się ją czyści, a przy tym jest wystarczająco elegancka. Natomiast obicia jedwabne, welurowe, aksamitne, sztruksowe – prezentują się bardzo ładnie, są miłe w dotyku, ale przy tym delikatne i mniej trwałe.

Styl sofy

Zależy on od indywidualnych upodobań osoby urządzającej salon. Wybór rodzajów sof jest tak szeroki, że każdy użytkownik bez problemu dopasuje dany model do stylu jaki preferuje, począwszy od klasyki, przez fantazyjne ozdobne, do nowoczesnych, ascetycznych propozycji.

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się wysokiej klasy sofy Glamour – to bardzo wygodne rozkładane sofy(również z możliwością rozłożenia), które nadają salonom luksusowy, unikalny wygląd, przygotowane są w wersjach dwu i więcej osobowych. Ich ceny są dość zróżnicowane, w zależności od materiału, z którego wykonane jest obicie, cz ich rozmiaru. Pikowana sofa glamour, nie przeznaczona do spania dostępna jest już w cenie 2885 zł., a czarna skórzana dwuosobowa sofa- w cenie około 5100 zł.; natomiast piękna pikowana sofa prado – w cenie około 3000 zł. W przypadku, gdy nie dysponujemy dodatkowym pokojem gościnnym, sofa glamour rozkładana stanowi idealne rozwiązanie.

Wybór odpowiedniego rodzaju sofy przy bardzo bogatej dziś ofercie na rynku meblowym, nie powinien stanowić żadnego problemu, a raczej być przyjemnym zajęciem zaspokajającym potrzeby estetyczne i oczywiście funkcjonalne w trakcie późniejszego użytkowania.

Źródło: http://meblefest.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here