Jakie pokrycie dachowe wybrać

Ostatnim etapem każdej budowy jest krycie dachu. Wymaga to odpowiedniego przygotowania, profesjonalnej wiedzy, doświadczenia oraz sprawdzonych materiałów. Pokrycia dachowe wykonuje się w różnych technologiach, co pozwala na uzyskiwanie efektów dopasowanych do oczekiwań inwestorów. Wybrana technologia wpływa także na koszt całej inwestycji.

Rodzaje pokryć dachowych

Do najbardziej popularnych pokryć dachowych zaliczają się blachodachówki. Można je zobaczyć na większości polskich dachów. Wynika to z połączenia przystępnej ceny, ciekawej estetyki, wysokiej wytrzymałości i prostoty montażu. Taka dachówka jest dostarczana w arkuszach, które łatwo się ze sobą łączy. Dekarze docinają arkusze zależnie od potrzeb, które mają, co pozwala na dopasowanie pokrycia do każdego typu dachu. Blachodachówki stosuje się na dachach jedno- i wielkospadowych.

Alternatywą są obecnie płyty warstwowe, dachówki ceramiczne lub betonowe. Przed zdecydowaniem się na konkretne rozwiązanie, warto skonsultować się z dekarzem i architektem. Szeroki wybór pokryć dachowych można znaleźć na https://www.dachkowalscy.pl/.

Jak uzyskać najlepszą termoizolację dachu?

Istotnym parametrem dachu, na który uwagę zwracają inwestorzy, jest izolacja termiczna. Ciepłe powietrze jest rzadsze od zimnego, dlatego jest wypychane ku górze. Oznacza to, że większość ciepła ucieka nie przez ściany czy okna, a właśnie przez dach. Pokryciem dachowym, które cechuje się najlepszą izolacją termiczną, są płyty warstwowe. Oprócz nich stosuje się też różnego rodzaju dodatkowe formy izolacji termicznych. Dobrze wykonana izolacja termiczna pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania, redukcję emisji gazów cieplarnianych w postaci spalin i poprawę efektywności energetycznej budynku. Do najpopularniejszych materiałów termoizolacyjnych zalicza się wełnę mineralną, pianę poliuretanową i styropian. Rodzaj izolacji termicznej dopasowuje się odpowiednio do typu dachu, jego poszycia i konstrukcji.

Zysk energetyczny po termoizolacji dachu może wynosić nawet 25 procent. Oznacza to, że rachunki za ogrzewanie znacznie spadną. Warto dobrać odpowiedni materiał termoizolacyjny do poszycia dachowego. Istotne znaczenie ma też wybór odpowiedzialnego wykonawcy. Materiał izolacyjne od różnych producentów różnią się od siebie parametrami. Sprawdzony dostawca udzieli inwestorowi wszelkich informacji, które są niezbędne, żeby mógł podjąć właściwą decyzję. Warto zastanowić się nie tylko nad początkową ceną materiałów, ale też nad oszczędnościami w szerszej perspektywie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here