Jak zadbać o ciszę w miejscu pracy? Wybierz budkę telefoniczną!

Rozmowy, dzwoniące telefony, szum klimatyzacji, odgłosy kroków, stukot klawiatury, trzaskające drzwi, uliczny hałas zza okna – tak wygląda akustyczna codzienność większości biur typu open space. Nie sprzyja to skupieniu, efektywności, ani dobremu samopoczuciu. Twoi pracownicy potrzebują… dźwiękoszczelnej budki telefonicznej.

Gdy w pracy permanentnie brakuje ciszy i nie da się jej zapewnić bez gruntowego przebudowania biura, czego akurat nie masz w planach, problem można szybko i skutecznie rozwiązać przy pomocy różnego rodzaju kabin akustycznych. Jednym z podstawowych wariantów, jeśli chodzi o tego typu konstrukcje, są jednoosobowe, biurowe budki telefoniczne…

Idealne miejsce na ciszę

Taką kabinę akustyczną można postawić w zasadzie w dowolnym miejscu w firmie, choć zwykle ustawia się ją tam, gdzie jest najgłośniej i gdzie jest ona najłatwiej dostępna dla większości pracowników – blisko stanowisk pracy, aby dojście do niej trwało kilka sekund, podczas odbierania telefon. Dzięki temu – w razie potrzeby – można do niej możliwie szybko wejść, by na przykład w ciszy odebrać telefon i w skupieniu przeprowadzić ważną rozmowę.

Błogi spokój do dyspozycji

Osoba korzystająca z budki telefonicznej ma zapewnioną prywatność i dobre warunki do skoncentrowania się. Po zamknięciu kabiny żadne dźwięki się z niej nie wydostają (ewentualnie tylko coś na poziomie szeptu), a hałas z zewnątrz jest skutecznie wytłumiany. Wszystko to zasługa odpowiedniej konstrukcji kabiny i dźwiękochłonnych materiałów, które zapewniają użytkownikowi pożądane wyciszenie w pracy.

budka telefoniczna

Ciszej w środku i na zewnątrz

Biuro wyposażone w budki telefoniczne zapewnia korzystającym z nich pracownikom miejsca ciszy i wytchnienia od biurowego zgiełku, ale poprawia także akustyczną sytuację tych, którzy pozostają na zewnątrz, poza kabinami. Rozmowy telefoniczne nie są bowiem prowadzone we wspólnej przestrzeni biurowej, tylko w zamkniętej budce, co powoduje zmniejszenie ogólnego hałasu biurowego i lepsze warunki pracy dla wszystkich.

Atrakcyjne ujarzmienie hałasu

Budki akustyczne do biura to nie tylko praktyczne rozwiązanie konkretnego problemu biurowego, ale także atrakcyjny element aranżacyjny wnętrza. Cisza jest w tym przypadku miła dla oka, ubrana w nowoczesne szaty, które doskonale sprawdzają się w różnych okolicznościach i zachwycają swoją jakością. Do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów wykończenia budki telefonicznej oraz różne wersje jej ergonomicznego wyposażenia.

Wsłuchaj się uważnie w potrzeby swoich pracowników, a szybko przekonasz się, dlaczego tak bardzo konieczne jest wstawienie do biura przynajmniej jednej budki telefonicznej. Jak pokazują badania (Polish Green Building Council, raport z czerwca 2018, Zdrowe Zielone Biura), jedną z rzeczy, które najbardziej przeszkadzają w pracy na open space jest hałas, a szczególnie prowadzone tuż obok głośne rozmowy telefoniczne, które nie pozwalają się skoncentrować, a także brak możliwości przeprowadzenia własnej rozmowy telefonicznej w spokojnym, cichym miejscu. Sprawdź budke akustyczną do biura HUSH https://hushoffice.com/pl/product/hushphone/, która rozwiązuje te problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here